בני זוג ניאו-נאצים מפולין גילו: אנחנו יהודים

הוא היה גלוח ראש קיצוני, והיא שנאה יהודים, אבל אחרי שבני הזוג הניאו-נאצים מפולין גילו את שורשיהם האמיתיים - הם החליטו לזנוח את צלב הקרס לטובת טלית ושביס

ראו את האור: בני הזוג אולה ופאבל, בני זוג ניאו-נאצים מפולין, החליטו להמיר את דתם ולחזור בתשובה, לאחר שגילו להפתעתם את שורשיהם היהודיים.

בסרט תיעודי יוצא דופן ששודר ברשת CNN האמריקנית, התוודו השניים על עברם האפל וחשפו את סיפורם המדהים. פאבל היה גלוח ראש אלים וחבר בתנועה הניאו-נאצית של ורשה, ואולה תמכה בתפיסת העולם הלאומנית-קיצונית של בעלה. "מה שעניין אותנו זה עליונות הגזע הלבן והאמונה שפולין היא של הפולנים בלבד", נזכר פאבל ומודה שהאמין כי "היהודים הם המכה הגדולה ביותר בעולם".

אולה מצדה מספרץ כי שמעה לראשונה מאמה בגיל 13 על הקשר של משפחתה ליהדות, אך התעלמה מהמידע החדש. "זה עבר לי מעל לראש", ציינה. מספר שנים מאוחר יותר, לאחר שנישאו השניים, החליטה אולה שזה הזמן לגלות בדיוק מאין באה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האמנתי שהצרות מתחילות ביהודים"

אולה ביקרה ב"מכון להיסטוריה יהודית" בפולין וגילתה לתדהמתה כי אמה אכן דוברת אמת. היא חששה לבשר על כך לבעלה, אך כאשר בדקה בארכיונים - התחוור לה לתדהמתה כי גם הוא יהודי. "הייתי מאוד עצבני ונרגז", משחזר פאבל את הרגע הדרמטי. "באותה תקופה האמנתי שצרות העולם מתחילות ביהודים ושאין להם שום מקום בפולין".

לבסוף קיבלו בני הזוג את הבשורה בהשלמה, והחלו ללמוד על המסורת של הדת העתיקה בעולם. מי שסייע לשניים להתרגל לזהות החדשה הוא הרב הראשי של פולין מייקל שודריך. "אני זוכר שהם הגיעו אליי עם מסמכים המעידים על עברם זמן קצר לאחר שהתמניתי לרב הראשי של ורשה", מספר הרב. "הם נראו קצת אבודים, אך עצם היותם לאומנים גלוחי ראש רק הגבירה את הכבוד שלי אליהם על רקע הנכונות שלהם לקבל את העובדה שהם חלק ממי שהם נהגו לשנוא".

בני הזוג בני ה-33, שלהם שני ילדים, השלימו כעת את המהפך. פאבל לומד בבית הכנסת ויתחיל בקרוב לעבוד כשוחט, ואת אולה תוכלו למצוא בתפקיד משגיחת הכשרות במטבח המקומי.