אחרי 96 שנה: קו רכבת מרוסיה לצרפת

לראשונה מאז פרוץ מלחמת העולם הראשונה, הושק בסוף השבוע קו רכבת ישיר בין רוסיה לצרפת. אם יש לכם לפחות 300 אירו ו-56 שעות פנויות, תוכלו לעלות על הקרון במוסקבה, ולרדת בניס שבריביירה הצרפתית. בין הפינוקים: חדר מרווח, מיטה זוגית ושירותים. כך זה נראה

לחצות את אירופה ביומיים וחצי: לראשונה מזה 96 שנה, השיקו בסוף השבוע רוסיה וצרפת קו רכבת ישיר בין המדינות. מאז נפתחה מלחמת העולם הראשונה ב-1914 לא ניתן היה להתחיל את המסע ברוסיה ולסיים אותו, על אותה הרכבת, בצרפת - או להיפך.

בטקס צנוע אך בעל משמעות היסטורית רבה עבור האירופים, הושק בסוף השבוע הקו היוקרתי - מעיר הבירה הרוסית מוסקבה לעיר הקיט הצרפתית ניס, השוכנת בריביירה בדרום המדינה. 12 קרונות מרכיבים את הרכבת, וקיימת בה גם מסעדה יוקרתית.

56 שעות ו-1,200 אירו

אם עוד לא סיימתם לקרוא וכבר מעוניינים לעלות עליה, כדאי שתדעו כמה פרטים חשובים. הרכבת תעצור בתחנות הבאות: סמולנסק, מינסק, ורשה, וינה, מילאנו, גנואה - ותחנה אחרונה ניס. בסך הכל לוקח לרכבת להגיע מתחנה אחת לשנייה 56 שעות.

החדר הזול ביותר עולה 306 אירו, בעוד שהחדר "דה-לוקס" עולה 1,200 אירו והוא כולל מיטה זוגית, מקלחת ושירותים. אז אם גם אתם רוצים להתחיל את המסע בקור של מוסקבה ולסיימו בבגד הים ומשקפי השמש של ניס, הזמינו מקומות על הרכבת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק