חדש: הורמון שמייצר ביטחון עצמי

הסוף לביישנות? מחקר אמריקני גילה כי ההורמון שזכה לשם "הורמון האהבה" יכול לתת לאנשים בעלי יכולות חברתיות נמוכות את היכולת להיפתח ולהבין אנשים אחרים בצורה טובה יותר. המדענים: "ההורמון לא יעבוד על כולם בצורה דומה". לביישנים שבכם שימו לב, "האוקסיטוצין" צריך לעבור עוד מספר בדיקות עד שיוכח כיעיל

אוקסיטוקין. הסוף לביישנות? (חדשות 2)

כמה פעמים כבר ניסיתם להתחיל איתה וויתרתם ברגע האחרון? עכשיו יש פיתרון. חוקרים אמריקנים סבורים שפיצחו את התרופה לביישנות וכל שדרוש הוא מספר טיפות מההורמון ה"אוקסיטוצין", שידוע יותר כהורמון האהבה.

סוד ידוע ברפואה הוא שלהורמון השפעה מכרעת על היחסים בין בני אדם. הוא מגביר את הסימפטיה בין הורים לילדים, בין בני זוג ומשפר את היכולות החברתיות של האדם שנושא אותו. התגלית החדשה היא היכולת המדהימה שלו לנסוך ביטחון עצמי בקרב ביישנים.

"ההורמון מאפשר לאנשים ביישנים להיפתח ומשפר את היכולות החברתיות שלהם, והוא משפיע דווקא על הביישנים ביותר", מסבירים החוקרים. "הגברים שצרכו אותו בניסוי החלו לפתע להיפתח בפני חבריהם ולספר על חייהם האישיים. דבר שלא עשו קודם לכן", הם מוסיפים.

הניסוי שנערך באוניברסיטת קולומביה גילה עוד שהגברים שצרכו את ההורמון מצליחים להבין את הרגשות של האדם אינו הם מדברים טוב יותר ממקודם. לכל הנשים שרצות לבתי המרקחת כדי לרחוש את ההורמון עבור החבר, מציעים המומחים לחכות. "למרות שכל אחד מאיתנו מפיק אותו באופן טבעי, ייקח זמן עד שהוא ייצר באופן מסחרי", הם מרגיעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק