הכירו את העטלפים מוצצי הדם בפרו

אלפי כפריים פרואנים החיים באזור מרוחק במדינה הדרום אמריקנית מותקפים בחודשים האחרונים באישון ליל על ידי עטלפים. היונקים המכונפים זוחלים על הקורבן, נועצים בו את שיניו - ומלקקים את הדם. העטלפים נושאים את מחלת הכלבת, ממנה מתו כבר עשרות בני אדם

עטלפים מוצצי דם (the sun)

זה נשמע לקוח מתוך סרט אימה - אבל עבור התושבים הגוססים של כפר אחד בפרו, הסיוט של נשיכות ה"ערפדים" הוא אמיתי בהחלט.

חמישה ילדים ו-15 מבוגרים כבר הוגדרו קורבנות של היצורים שותי-הדם ומתו בחודשים האחרונים. על פי ההערכות, כ-3,500 אנשים כבר ננשכו באותו אזור.

סיבת המוות היא מחלת הכלבת, שהתפשטה במושבות העטלפים באזור הנידח בפרו. המחלה הקטלנית מועברת בנשיכה. העטלפים תוקפים ונושכים בשעות הלילה, ככל הנראה בשל מחסור בטרף - בעקבות כריתת יערות הגשם.

הקורבנות הם חברי השבטים אווג'ון ו-וומפיס שחיים בצפון-מזרח האמזונס במדינה הדרום אמריקנית.

העטלף נוחת, זוחל, נושך ומלקק את הדם

בכירים במשרד הבריאות המקומי חוששים שאנשים נוספים ימותו, מפני שהבאת חיסונים לאזורים המותקפים זה "יקר וקשה". ד"ר פרננדו בוריאס, אחד הרופאים שמתמודדים עם המשבר, אמר כי "אני לא יכול לשלול את עליית כמות המתים כי, למרבה הצער, אנו לא יכולים להביא להם את החיסונים מספיק מהר. מסע יכול לקחת עד 15 שעות, דרך נהרות הג'ונגל".

משרד הבריאות הפרואני שלח צוותי חירום לאזור, וכעת 900 אנשים חוסנו. החיסון מגן אולי מפני המחלה, אך לא מפני התקיפה עצמה, שמתרחשת כאמור באישון לילה - העטלף נוחת, זוחל בעזרת ארבעת גפיו על הקורבן, חודר לעור בעזרת שיניו החדות ומלקק את הדם הנוטף.

לעיתים קרובות, אנשים לא מרגישים את התקיפה, שיכולה להימשך עד כחצי שעה. העטלפים לא מוצצים מספיק דם כדי להזיק לקורבן. אך אם מופיעים תסמינים של כלבת, המותקפים עלולים למות בתוך יומיים עד עשרה ימים בלבד.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק