טרגדיה בבריטניה: שני זרים מוחלטים התאבדו בתמיכת פורום באינטרנט

חברי קהילה אינטרנטית בבריטניה צפויים לעמוד בקרוב בפני אישומים קשים, וזאת לאחר שעל פי החשד שכנעו שני זרים מוחלטים להתאבד יחד. ג'ואן לי וסטיבן למב לא הכירו, עד היום שבו נפגשו לראשונה - והתאבדו יחד. "שידול בן אדם למעשה אובדני היא עבירה שניתן להיכנס עליה לכלא לעד 14 שנים", אמר דובר המשטרה המקומית

ג'ואן לי. התאבדות בעידוד הפורום (חדשות 2)

שני זרים מוחלטים בבריטניה, גבר בן 35 ואישה בת 34, נפגשו באחד הלילות השבוע באופן ספונטני והחליטו להתאבד במשותף. כעת, מאיימות רשויות הביטחון בבריטניה להעמיד לדין את חברי הקהילה האינטרנטית שתמכו, כך על פי החשד, בכוונות האבדניות של השניים ואף עודדו אותם ו"ייעצו" בנושא.

לפני כמה שבועות החלה ג'ואן לי הבריטית להיות חברה בפורום אינטרנטי שמעניק "תמיכה" לאלו שמבקשים לשים קץ לחייהם. היא כתבה לחברי הפורום שכבר שנים היא רוצה להתאבד, אך לאחר שנכשלה פעם אחת היא טענה שאינה מסוגלת לאזור את האומץ לטובת ניסיון נוסף.

חברי הקהילה סיפקו ללי, שכינתה את עצמה בפורום "הילדה הקטנה של גן העדן", עצות שונות כיצד תוכל להגשים את חלומה, אך היא נותרה בסירובה - עד שיום אחד יצר איתה קשר נהג המשאית סטיבן למב.

סתמו את האגזוז בבת - ומתו

למב כתב ללי כי גם הוא, בדומה לה, חושב רבות על התאבדות והציע לה כי השניים יתאבדו יחדיו. על פי התכתובת בין השניים שנחשפה לאחרונה, אמרה לי ללמב שאם הוא אכן ייסע אליה ולמענה, מרחק של כ-300 קילומטרים, היא תהיה מוכנה להתאבד איתו.

השבוע החליט למב לנסוע לביתה של לי, ויחד הם עלו על המשאית ונסעו לאזור מבודד. על פי החשד, סתמו השניים את האגזוז באמצעות בד לח ופשוט הרעילו את עצמם למוות. לכוחות ההצלה שהגיעו למקום לא נותר, אלא לקבוע את מותם של השניים.

כעת מביעים רשויות הרווחה במדינה כעס רב על המשטרה שלא איתרה מבעוד את מפעילי הפורום וסגרה אותו, כפי שהיה עליהם לעשות. "שידול בן אדם למעשה אובדני היא עבירה שניתן להיכנס עליה לכלא לעד 14 שנים", אמר דובר המשטרה המקומית במחוז אסטרה.