מכחיש השואה - מדריך למחנות ההשמדה

דיוויד אירווין, שנודע בשל דעותיו הקיצוניות והכחשת השואה הגורפת, יצא בתור מדריך טיולים למחנות ההשמדה בפולין. גורמי החוק בפולין מנהלים אחריו מעקב צמוד כדי לראות אם הוא עובר על החוק הפולני שאוסר על הכחשת שואה. במידה ויעבור על החוק, צפוי אירווין למאסר של שלוש שנים

דיויד ארווין , מכחיש שואה (חדשות 2)

גורמים רשמיים בפולין טוענים שבימים האחרונים מנהל מכחיש השואה הנודע דיוויד אירווין מסע יחד עם קבוצת תיירים במחנות ההשמדה והריכוז שבפולין. כאשר נשאל אירווין על מטרת ביקורו, הוא כמובן סירב למסור פרטים נוספים ולכן זוכה למעקב צמוד של אנשי החוק במדינה, שינסו לראות אם אירווין עובר על החוק שאוסר להכחיש את השואה בפולין.

דובר המשרד לזיכרון לאומי בפולים, אנדרץ' ארסנואיק אמר שהחוקרים מנסים ללמוד אם במהלך הסיור, מפיץ אירווין את האידיאולוגיה הגזענית והקיצונית שלו. "אם יעשה כן", מוסיף ארסנואיק, "הוא יכול למצוא את עצמו נאסר למשך שלוש שנים".

באם ייאסר בשנית, בית הכלא לא יהיה זר לאירווין. הבריטי בן ה-72 כבר הורשע בעבר אחרי שעבר על חוק דומה באוסטריה בה ביקר בשנת 2006, בכתב האישום נכתב שארווין "פיאר והזדהה עם המפלגה הנאצית והרייך". בעקבות כך ריצה בכלא תקופת מאסר של כשנה, מה שלא מנע ממנו להפיץ את דעותיו גם לאחר שחרורו.