בהלה בפריז: "מחבלת מתאבדת מסתובבת בעיר"

בפעם השנייה בשבועיים הועלתה הכוננות הביטחונית בעיר האורות - והפעם בעקבות מידע שהתקבל על "מחבלת מתאבדת שמסתובבת בעיר". בצרפת מעריכים: ארגוני טרור רוצים לפגוע בעקבות ההחלטה לאסור על נשים מוסלמיות להסתובב במדינה עם כיסוי ראש

בפעם השנייה בשבועיים הועלתה הכוננות הביטחונית בבירת צרפת פריז, מחשש לפעילות טרור. סוכנויות הידיעות מדווחות כי בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל הועלתה רמת הכוננות בעיר האורות, לרבות באזור הרכבת התחתית.

"האיום מפני פעולת טרור מוחשי", הזהיר היום שר הפנים הצרפתי ברייס הורטפו בשיחה עם עיתונאים. עם זאת, סירב הורטפו להתייחס לאופי נקיטת האמצעים הביטחוניים של כוחות המשטרה בפריז, וכיצד מבוצעת ההיערכות להתגוננות מפני פעולת הטרור.

רדיו אר.טי.אל הצרפתי ציטט מקורות שהוגדרו "מקורבים לשר הפנים", לפיהם הרשויות בצרפת קיבלו מידע לפיו קיימת סבירות גבוהה שמחבלת מתאבדת מסתובבת במטרו, מערכת הרכבות התחתיות בפריז. "המידע התקבל ממקורות צרפתיים ומקורות בצפון אפריקה", דווח ברדיו.

איומים עם טון של "אל-קעידה"

לפני כשבועיים הועלתה הכוננות הביטחונית בבירה הצרפתית, ואף מגדל אייפל פונה בעקבות דיווח שהתקבל על פצצה שהונחה באטרקציה התיירותית. לבסוף התברר כי אין אמת מאחורי ההודעה, והאתר נפתח כעבור זמן קצר לביקור ההמונים.

בצרפת מעריכים כי האיומים בפעולות טרור בתקופה האחרונה, נובעים מההחלטה שהתקבלה בפרלמנט הצרפתי, האוסר על הנשים המוסלמיות לשוטט ברחובות עם כיסויי ראש. שני עובדים צרפתיים בניגריה נחטפו בשבוע שעבר על ידי ארגון המזוהה עם "אל-קעידה", וארגונים נוספים איימו בפעולות טרור ברחבי המדינה, בעקבות ההחלטה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק