בריטניה: התינוק ששרד 7 התקפי לב בלילה אחד

סאד וג'קסון היו מוכנים לגרוע מכול. הרופאים אמרו לבני הזוג מבריטניה כי הסיכוי שבנם הבכור ישרוד את הלילה - נמוך במיוחד. השניים התבקשו כבר להיפרד מהתינוק בן ה-10 חודשים, אך זה הדהים את כולם והתאושש במהירות מ-7 התקפי לב תוך 8 שעות בלבד. "זה נס, קיבלנו אותו בחזרה", מכריזה האם המאושרת

נס רפואי: התינוק עם הלב מברזל (daily mail)

איוואן קאולי בן ה-10 חודשים מבריטניה זכה לכינוי "נס רפואי" לאחר שהצליח להתאושש משבעה התקפי לב בלילה אחד כתוצאה מדלקת קרום המוח.

כעת, חודשיים לאחר אותו לילה נוראי, מספרים הוריו ל"דיילי מייל" איך התכוננו לגרוע מכול - לאפשרות שיאבדו את בנם הבכור. "הרופאים אמרו לנו להיפרד ממנו וציינו שהסיכוי שישרוד נמוך", משחזרים האם סאד והאב ג'קסון.

איוואן הקטן נולד בריא לחלוטין ולא סבל מבעיות מיוחדות. אבל בארבעה בנובמבר, ב-04:30 לפנות בוקר, גילו ההורים שמשהו אינו כשורה. "הוא בער מחום, הזיע מאוד - אבל לא הפסיק לרעוד", נזכרת אמו.

תחילה חשדו הרופאים כי מדובר באבעבועות רוח, בשל כתמים על גופו, אך כשאלה התפשטו במהרה - הבינו המומחים כי מצבו חמור בהרבה. איוואן הובהל לחדר מיון ותוך זמן קצר מערכות גופו החלו לקרוס.

"לא בטוח שהוא ישרוד את הלילה", אמרו הרופאים לבני הזוג ההמומים. בתוך שמונה שעות בלבד לקה התינוק הקטנטן שבע פעמים בלבו. באחת הפעמים הוא נחשב מת ל-12 דקות. "אלה היו השעות הכי ארוכות בחיינו", שיתפה האם סאד, "לראות אותו שוכב שם עם כל הצינורות, חלש וחולה כל כך".

באורח פלא המשיך איוואן להילחם ולבו הקטן שרד את הלילה הקשה. לאחר שיוצב מצבו הוא חובר למכונת הנשמה ואושפז במשך שבוע בטיפול נמרץ. הרופאים חזרו והזהירו כי חייו של התינוק עדיין בסכנה, אך זה הפתיע שוב את כולם.

"הוא התחיל להראות סימנים שהוא מסוגל לנשום בעצמו וצוות בית החולים נדהם מההתאוששות המהירה", מספרת אמו בהתרגשות. "הם אמרו שהוא נס".

מאז מצבו רק הולך ומשתפר. "הוא פעיל מאוד ואפילו זוחל כבר", מציינים ההורים הגאים. "יש לנו עוד בדיקה אחת לעבור בבית החולים - ואז נדע שזה הסוף, שהכול מאחורינו. אנחנו כל כך שמחים שקיבלנו אותו חזרה".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק