אחמדינג'אד: "מעולם לא רצינו פצצה גרעינית"

נשיא אירן נשמע שוחר שלום מתמיד בראיון מיוחד עם הגעתו לניו יורק לקראת השתתפותו בעצרת הכללית של האו"ם. עשרות הפגינו בסנטרל פארק במחאה על ביקורו של אחמדינג'אד, אבל הוא מצדו אומר: "מעולם לא רצינו פצצה גרעינית, אך הממשל בארצות הברית חייב להכיר בכך שאירן היא כוח גדול. ברור שאירן היא העתיד"

העצרת הכללית של האו"ם תיפתח ביום חמישי, בהשתתפות עשרות ראשי מדינות מכל העולם. בין המנהיגים שהקדימו להגיע בולט, כמו תמיד, נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, שנפגש אמש עם מזכ"ל האום באן קי-מון. עשרות בני אדם הפגינו הלילה בסנטרל פארק בניו יורק במחאה על ביקורו.

בראיון שהעניק הלילה לסוכנות הידיעות AP אמר אחמדינג'אד כי כל רצונה של אירן הוא שלום עולמי, ובתוך כך גם שיגר "המלצה ידידותית" לארצות הברית. "העניין הוא שאם היינו מתכננים או רוצים לייצר פצצה גרעינית, היינו גם מספיק אמיצים להודות בכך, אך מעולם לא רצינו בזאת", אמר נשיא אירן.

לדבריו, "הממשל בארצות הברית חייב להכיר בכך שאירן היא כוח גדול. אנו רואים בעצמנו כוח אנושי ותרבותי, ואומה ידידותית לאומות אחרות. מעולם לא רצינו לשלוט באחרים או לפגוע בזכויות של מדינות אחרות".

"אלו שמתעקשים להיות עוינים לנו הורגים ומשמידים את האפשרות להיות ידידים שלנו בעתיד, וזה חבל כי ברור שהעתיד שייך לאירן", הוסיף אחמדינג'אד.