ארה"ב: אותרה הכת שאיימה בהתאבדות

הרשויות בקליפורניה הצליחו לאתר את 13 חברות הכת, 5 נשים ו-8 ילדיהן, שנעלמו אמש לאחר שהותירו מכתבים בהם רמזו על כוונתם להתאבד. השריף המקומי: "הן מתכוונים להגיע לגן עדן, ובמכתבים נפרדו מקרוביהן". הם נמצאו ללא פגע, מתפללות עם כלבים קטנים בגן ציבורי

הוסר החשש מהתאבדות המונית בקליפורניה: המשטרה איתרה את 13 חברות הכת שנעלמו אתמול והותירו אחריהם מכתבים המעידים כי הן מתכוונות לשים קץ לחייהם. 5 הנשים ושמונת ילדיהן נמצאו בריאים ושלמים.

הדרמה החלה אמש בעקבות תלונה שהתקבלה על ידי אביהם של אחד הילדים שמוחזקים בכת. עם חקירת המקרה התברר כי חברות הכת השאירו אחריהן מכתבים רבים בהם נטען כי "הן מתכוונות לפגוש את ישו". דובר השריף אמר היום לעיתונאים: "הן כתבו במכתבים גם כי הן רוצות לעבור לעולם הבא".

נמצאו מתפללות בחברת כלבים קטנים

"מדובר בחברות בכת פונדמנטליסטית, בראשה עומדת אישה בשם ריינה מאריסול צ'יקאס, בת 32", הוסיף הדובר. "מדובר באם חד הורית לשני ילדים, והיא עצמה נמנית עם החבורה הנעדרת". כוחות משטרה גדולים, מלווים במסוקים משטרתיים, ליוו את החיפושים ביממה החולפת עד שמצאו את הקבוצה בפארק בלוס אנג'לס.

נסיבות האירוע טרם התבררו, אולם נראה כי לחברותיה לא הייתה כוונה אמיתית להתאבד. המשטרה מצאה אותן בפארק ציבורי בלוס אנג'לס, כאשר הן מתפללות בחברת כלבים קטנים וממררות בבכי. מרביתן נראו נסערות, והמשטרה מיהרה להפריד את הילדים ולהרגיע אותם.

בין הנעדרות - גם משפחות מהגרים

בין הנעדרות היו גם בנות משפחת מהגרים מאל-סלבדור - ובהן גם שלוש אחיות. "הן ככל הנראה נעלמו בשלושה כלי רכב", אמר דובר השריף. "על פי המכתבים, הן תיכננו להגיע לגן עדן. בחלק מהמכתבים נפרדו הכותבות מהחיים ומקרוביהם".

ארצות הברית כולה ליוותה ביממה האחרונה את מאמצי החיפושים אחר החבורה הנעדרת. כעת נותר רק לגלות מה הביא את חברות הכת להדאיג מדינה שלמה.

 רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק