אירן מכחישה: לא עצרנו 7 חיילים אמריקניים

זמן קצר לאחר שדיווחה סוכנות ידיעות במדינה על מעצרם של 7 חיילים אמריקניים בגבול, הודיעה אירן הרשמית: לא היה ולא נברא. מושל המחוז עליו דווח האירוע: "לא עצרנו חיילים אמריקניים"

חיילים אירניים. ארכיון (AP)

זמן קצר לאחר הדיווח בסוכנויות הידיעות לפיו כוחות משמר הגבול האירניים עצרו שבעה חיילים אמריקניים שניסו, על פי הדיווח, להסתנן לשטחי הרפובליקה האיסלאמית - הכחישו כלי תקשורת רשמיים במדינה את הדיווחים.

מושל המחוז בו אירע, כביכול האירוע, הצהיר: "לא עצרנו חיילים אמריקניים". בכלי התקשורת הרשמיים במדינה דווח: "אירן דוחה את הדיווח".

קודם לכן דיווחה סוכנות הידיעות האירנית "פארס" כי "השבעה ניסו לאחרונה להיכנס למדינה במשולש הגבולות של אירן-פקיסטן ואפגניסטן, לאורך הגבול הדרום-מזרחי". בכיר אירני הוסיף: "שני איראניים שליוו את הכוחות נעצרו אף הם".

בחודש מאי השנה טען מפקד צבא אירן, הגנרל עטאללה סאלחי, כי במהלך תרגיל אירני שנערך בחופי המפרץ, התקרב מטוס ריגול אמריקני על מנת לעקוב אחר התמרון - והוברח על ידי כוחות הצבא האירניים. "מטוס אמריקני שהתקרב לאזור התרגיל הימי של צבא אירן עזב את המקום מייד לאחר שהוזהר על ידי כוחות הנ"מ שלנו", ציין הגנרל האירני.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק