ארה"ב: חשש לחיי חברי כת שהודיעו כי בכוונתם להתאבד

הרשויות בקליפורניה מחפשות כבר יממה שלמה אחר 13 חברי כת אחת, 5 מבוגרים ו-8 ילדים, שנעלמו אמש לאחר שהותירו מכתבים בהם רמזו על כוונתם להתאבד. השריף המקומי: "הם מתכוונים להגיע לגן עדן, ובמכתבים נפרדו מקרוביהם"

חיפושים בארה"ב אחר חברי הכת, היום (AP)

חשש מהתאבדות המונית בקליפורניה: המשטרה המקומית מחפשת אחר 13 בני אדם, 5 מבוגרים ו-8 ילדים החברים בכת אחת, שנעלמו ביממה האחרונה וייתכן שמתכננים לשים קץ לחייהם.

הדרמה מתרחשת במערב ארצות הברית ב-24 השעות האחרונות, בעקבות תלונה שהתקבלה במשרדי השריף בפרבר צפונית ללוס אנג'לס על מכתבים שהשאירה הכת, ובהם טענו כי "הם מתכוונים לפגוש את ישו". דובר השריף אמר היום לעיתונאים: "הם כתבו במכתבים גם כי הם רוצים לעבור לעולם הבא".

"מדובר בחברים בכת פונדמנטליסטית, בראשה עומדת אישה בשם ריינה מאריסול צ'יקאס, בת 32", הוסיף הדובר. "היא עצמה נמנית עם החבורה הנעדרת". כוחות משטרה גדולים, מלווים במסוקים משטרתיים, מלווים את החיפושים ביממה החולפת - עד כה ללא הצלחה.

בין הנעדרים - גם משפחות מהגרים

על פי הדיווחים בארצות הברית, בין הנעדרים גם בני משפחות מהגרים מאל-סלבדור - ובהם גם שלוש אחיות. "הם ככל הנראה נעלמו בשלושה כלי רכב", אמר דובר השריף. "על פי המכתבים, הם מתכננים להגיע לגן עדן. בחלק מהמכתבים נפרדו כותבי המכתבים מהחיים ומקרוביהם".

ארצות הברית כולה מלווה ביממה האחרונה את מאמצי החיפושים אחר החבורה הנעדרת. בשלב זה לא דווח על עקבות כלשהם שעשויים להעיד על מיקומם.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק