האם הכורים מצ'ילה בדרך החוצה?

חודש וחצי אחרי שנלכדו בבטן האדמה, הכורים בצ'ילה כבר מתחילים לראות את הסוף. אתמול הייתה התקדמות נוספת בדרך לחילוץ שלהם וכעת גם הם יאלצו לעבוד קשה כדי לחגוג את חג המולד בביתם

הדרמה בצ'ילה נמשכת: חודש וחצי חיכו הכורים הלכודים מצ'ילה שהתקרה מעליהם תתחיל להתפורר, ואתמול זה קרה. "אנחנו מתרגשים מאוד מכל מה שעשו בשבילנו, ואנחנו מודים לכם על זה חברים, מכל הלב שלנו", הם מוסרים מבטן האדמה.

במהלך סוף השבוע הסתיים עוד שלב בדרך לחלצם לחופשי, אך למרות שיש כבר תעלה ברוחב 30 סנטימטרים המגיעה אליהם זה עדיין לא מספיק כדי להוציא את הכורים החוצה.

המהנדס האחראי על הפרויקט אנדרה סוגרה, סיפר לכלי התקשורת: "אנחנו כעת בעמדה של התחלת השלב השלישי של תכנית ב', והיא הרחבת התעלה ל-70 ס"מ". פועלי החילוץ קדחו שתי תעלות מקבילות כדי לא להתחיל מנקודת האפס אם משהו ישתבש. קידוח שלישי יתחיל כבר בשבוע הבא.

כאשר התבקש מנהל הפרוייקט להעריך כמה זמן נותר לחילוץ קבע: "מדובר בפרק זמן של חודש - חודש וחצי. אך מעכשיו גם הכורים שנלכדו יצטרכו לעבוד קשה. מהחור שנפער מעליהם אתמול, יפלו בקידוחים טונות של סלעים ואפר שאותם הם יצטרכו לפנות. את 200 שנות העצמאות של צ'ילה הם חגגו מתחת לאדמה, אך החלום שלהם הוא לחגוג את חג המולד בחזרה בבית.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק