ניו יורק: נמנע פיגוע בבית כנסת

תכנן לשדוד מתפללים ולקחת אותם כבני ערובה: צעיר בן 21 נתפס מחוץ לבית כנסת בשכונת קראון הייטס שבניו יורק כשברשותו מטעני נפץ. לדבריו תכנן לפרוץ לבית הכנסת במהלך הצום, להשתלט על המתפללים, לקחת אותם כבני ערובה ולשדוד אותם. למרבה המזל הוא נתפס לפני שהספיק להשלים את מזימתו

תכנן לקחת מתפללים כבני ערובה, אילוסטרציה (חדשות 2)

צעיר בן 21 נעצר מחוץ לבית כנסת בניו יורק כשעליו מטעני נפץ בחשד שניסה להשתלט על המתפללים, לקחת אותם כבני ערובה ולשדוד אותם.  

על-פי הדיווח ב'ניו-יורק פוסט', המחבל נעצר מחוץ לבית-כנסת "בית בנימין" ברחוב 'מונטגומרי' בשכונת קראון-הייטס שבניו-יורק, ומתחקיר ראשוני עולה כי הוא תכנן להדוף את כוחות המשטרה עם מטעני צינור רבים - מסר גורם במשטרה.

הצעיר הודה כי תכנן לפגוע בבית-הכנסת בשכונה מתוך הערכה שיצליח לשדוד את מתפלליו. לרוע מזלו הוא לא לקח בחשבון שבמהלך יום כיפור המתפללים לא מגיעים עם רכוש, אך ייתכן ותכנן לקבל כופר תמורת חלק מהם שייקח כבני ערובה. "דלתות בית-הכנסת בצבע זהב, חשבתי שמדובר בקהילה עשירה", הסביר את מזימתו לחוקרים.

גורמים במשטרת ניו יורק ציינו כי הצעיר "רצה לשדוד יהודים", ונראה כי תכנן לפגוע במתפללים. חוקר משטרתי בכיר גילה כי הצעיר תכנן להפעיל פצצה ראשונית כדי לגרום לקריסת תאורה בבית-הכנסת לכבות. "בהמשך, הוא תכנן להחזיק את המתפללים עם הנשק שהיה לו", אמר.

בהמשך הוא תכנן להפעיל מטענים נוספים נגד כוחות המשטרה. "מתי שהם יבואו, נתחיל לירות עליהם", אמר בחקירתו. "אזרוק פצצת צינור לעברם ואם אמות, אז אמות". כוחות רבים של משטרה עצרו את הצעיר בדרכו לבית-הכנסת והוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק