בריטניה: 5 נעצרו בחשד שרצו לפגוע באפיפיור

משטרת לונדון עצרה 5 עובדי ניקיון מוסלמים בחשד שתכננו לפגוע באפיפיור בנדיקטוס ה-16 שמבקר באי הבריטי. האפיפיור שניצל ככל הנראה מפגיעה פיזית, מוצא את עצמו מתנצל במהלך ביקורו ופונה לקורבנות ההתעללות המינית של אנשי הכנסיה

האפיפיור בנדיקטוס ה-16. ארכיון (חדשות 2)

חמישה עובדי ניקיון נעצרו היום בבריטניה לאחר שהמשטרה חשפה את תכניתם: לתקוף את האפיפיור במהלך ביקורו במדינה. המשטרה שהחליטה לא לקחת סיכונים מיותרים, עצרה את החמישה, עובדי ניקיון של עיריית לונדון, לאחר שהתקבלה התרעה על די אנשי המודיעין על כוונתם לפגוע באיש הדת.

החשודים, ממוצא מסולמי צפון-אפריקני, היו בדרכם לעבודה כשנעצרו על ידי חוליית שוטרים חמושים. טרם ברור אם נמצאו ראיות הקושרות אותם לחשדות. תגובת המשטרה הבריטית משקפת את רמת הכוננות הגבוהה של כוחות הביטחון באנגליה. החשש הוא שגורמי טרור ינסו לפגוע במנהיג הכנסייה הקתולית בשטחו של האי הבריטי.

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 שאמר בעבר כי הנביא מוחמד הביא לעולם "רק רשע והיה לגורם לא אנושי", הפך ככל הנראה למטרה עבור קיצונים מוסלמים. זאת למרות שהתנצל מאוחר יותר על דבריו ואמר שהם הובנו לא נכונה.

"מביע צער עמוק לקורבנות התמימים"

אנשי הכנסייה הקתולית שמבקרים בבריטניה התמודדו עם מסע הסברה והפגנות של קורבנות ההתעללות המינית של אנשי הכנסייה, תומכי הנישואים החד מיניים, ריאקציונרים משורות הכנסייה הקתולית ועוד רבים שהתנגדו לביקורו של הכס הקדוש.

האפיפיור מצידו ניצל כמה הזדמנויות כדי להתנצל על אזלת ידה של הכנסייה בהתמודדות עם מקרי ההתעללות המינית של כמרים ובכירים אחרים בשורות הכנסייה. "יותר מכל אני מביע צער עמוק לקורבנות התמימים של הפשעים האלה שלא ניתן לדבר בהם, אני מקווה שכוחו ורחמיו של ישו, הקורבן שלו והסליחה יביאו שלום לחייהם", אמר האפיפיור.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק