צפו בצעיר האמיץ על הסקייטבורד שהציל את הקוראן

מתברר שחוץ מטרי ג'ונס קיימים עוד קיצונים דתיים אמריקניים שאיימו לשרוף ספרי קוראן ביום השנה לפיגוע התאומים. למזלו הרע של קיצוני אחד, עמד מולו צעיר על סקייטבורד שהיה נחוש לעשות הכל כדי למנוע את מעשה השריפה. הוא התגנב מאחורי המפגינים וברגע האחרון, כשהספר כבר טבול בחומר בערה, חטף אותו ונמלט מהמקום

רק בשבוע שעבר סער העולם המוסלמי בעקבות כוונתו של טרי ג'ונס, הכומר הקיצוני, לשרוף בפומבי את ספרי הקוראן. כעת, מתברר, נולד לו גיבור צעיר על סקייטבורד שהציל במקרה אחר את הספר הקדוש למוסלמים, כשחטף אותו ממפגין שאיים לשרוף אותו ונמלט במהירות מהמקום.

ג'ונס אולי נמנע לבסוף משריפת ספרי קוראן בפומבי, אך זה לא מנע מקיצונים אחרים ברחבי ארה"ב לקיים טקסים פרטיים משלהם. ג'ייקוב אייסום בן ה-23 התנגד באופן נחרץ לטקס שריפת ספרי הקוראן שהתקיים ביום השנה לאירועי 11/9 סמוך לאזור מגוריו, באמרילו שבטקסס, והחליט לעשות מעשה.

אייסום, סקייטר בזמנו הפנוי, החליט ללכת עם הסקייטבורד להפגנה ולמנוע את שריפת הספר הקדוש.
במקום הייתה קבוצה של אנשים שהתגודדו מול השורפים וניסו למנוע מהם, בדרכי נועם, לבצע את המעשים. "שנאה מובילה לשנאה", זעקו מפגיני הנגד לשורפים, אך לא הצליחו לשכנע את המציתים לחזור בהם מכוונתם.

"אחי, כבר אין לך ספר קוראן"

"מה אם מישהו ישרוף את התנ"ך?", שאל אחד ממתנגדי שריפת הקוראן את המציתים. "תנו לו לעשות את זה. זו מדינה חופשית", ענה לו מנהיג השורפים.

עם זאת, את אייסום התשובה הזאת לא הייתה משכנעת. הוא התגנב למקום, תוך כדי שהוא מתחזה לאחד האנשים שתומכים במעשה, ואז ברגע של מהירות, חטף את ספר הקוראן מידי הקיצוני שהחזיק בו, והתגלגל מהמקום, תוך כדי שאף אחד לא מצליח לשרוף אותו.

על פי דיווחים של אנשים שנכחו במקום, ספר הקוראן כבר היה טבול בחומר בערה כשנחטף ממש רגע לפני שהוצת. לדברי הנוכחים, רגע לפני שלקח את ספר הקוראן, אמר אייסום למי שאיים לשרוף אותו: "אחי, כבר אין לך ספר קוראן".

עכשיו, האמירה הזאת היא כבר להיט ואייסום מחזיק כבר קו אופנה על שמו שכובש את כל ארה"ב. חולצות עם תמונתו ומשפטים כמו "אתה שולט, אחי" ו"אלוהים יברך אותך, היפי מלוכלך" נלבשות על ידי צעירים רבים שטוענים שאייסום הוא הדבר החם הבא.

"הם צוחקים על התספורת שלי ויורדים עלי", אומר אייסום, שמעדיף לשמור על צניעות. בינתיים, למרות שהוא יכול בקלות למנף את ההצלחה שלו למישור הפוליטי, אייסום מעדיף להמשיך לעבוד בעבודתו בפיצריה וחולם יום אחד לארח תכנית בישול משלו.

את ספר הקוראן שהציל, כך מתברר, העביר אייסום למאמין מוסלמי. "איזה בחור גיבור על סקייטבורד נתן לי את זה", אמר המוסלמי ההמום, שככל הנראה לא האמין שנשאר עוד צדיק אחד בטקסס.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק