בקרוב: טיסה לחלל - על בסיס מקום פנוי

צעד נוסף במהפכת "תיירות החלל": חברת "בואינג" הודיעה היום כי בשנת 2015 בכוונתה להתחיל לשווק טיסות על בסיס מקום פנוי לתחנת החלל הבינלאומית, על סיפון חלליות נאס"א. נשמע מפתה? מחירים עדיין אין, אך חברת תעופה רוסית שכבר הוציאה טיסה דומה גבתה 40 מיליון דולרים עבור המסע

כך תיראה הטיסה לחלל. הדמייה של "באוינג" (חדשות 2)

בחליפה, עניבה ומזוודה - לחלל: חברת התעופה "בואינג" הודיעה היום כי בכוונתה להשתלב בענף תיירות החלל ותשווק טיסות מחוץ לאטמוספירה, על בסיס "מקום פנוי" בטיסות של נאס"א. נשמע הזוי? לראשי "בואינג" דווקא לא.

החברה מייצרת לנאס"א בימים אלו תאים מיוחדים לחלליות, המסייעת לאסטרונאוטים להגיע לתחנת החלל הבינלאומית. כעת היא מציעה כי בטיסות של נאס"א לחלל, שלא תהיינה "מלאות", ועליהן יהיה מקום פנוי - ישווקו כרטיסים מיוחדים למי שיחפוץ בכך.

"אנחנו מוכנים כעת להתחיל לדבר על לקוחות עתידיים להצעה", אמר היום מייסד המחלקה המיוחדת לחלל בבאוינג. לדבריו, הטיסות המיוחדת תמראנה ככל הנראה מקייפ-קרנבל, מטה נאס"א בפלורידה, ויעדן יהיה תחנת החלל הבינלאומית. עד היום שבעה "תיירים" מכדור הארץ כבר הספיקו לעלות על טיסה שכזו - באמצעות סוכנות החלל הרוסית.

הטיסה הראשונה - רק ב-2015

אם מי מביניכם כבר מחכך את ידיו וממתין לשמוע מה מחירו של טיול שכזה, עליו יהיה להמתין. "עדיין לא קבענו מה יהיה המחיר", אמרו היום בבואינג. רק לשם השוואה, אחד המטיילים שהגיע לתחנת החלל הבינ"ל באמצעות סוכנות החלל הרוסית, שילם עבור התענוג 40 מיליון דולרים. כך או כך, בבואינג אומרים היום כי טיסה שכזו תמריא לראשונה רק בשנת 2015.

גורמים בקונגרס האמריקני הביעו היום סיפוק מהמהלך של חברת בואינג. "אולי עכשיו זה יעורר את ענף 'תיירות החלל', יפסיקו לעסוק רק בייצור טילים בפרויקט, ויתחילו לעסוק גם ביצור אמצעים שיביאו אותנו לשם", אמרו בכירים אמריקניים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק