בת נולדה לאב הלכוד במכרה בצ'ילה

אריאל טיקונה לא הפסיק להתרגש כשסיפרו לו שאשתו ילדה את בתם המשותפת. עד כאן מדובר בסיפור שגרתי של אב טרי. אלא שאריאל כלוא מזה מספר שבועות במכרה בצ'ילה יחד עם חבריו הכורים, שלא רואים את החילוץ באופק. המשפחה מחכה לו שיחזור במהרה, ובינתיים הם קראו לתינוקת החדשה "תקווה", בציפייה שתתאחד עם אביה בקרוב

ברכות לאב הטרי: אחד מ-33 הכורים שלכודים במכרה בצ'ילה הפך אתמול לאב בפעם הראשונה, אולם את התינוקת הטרייה הוא יראה רק בעוד שלושה חודשים לכל הפחות.

אריאל טיקונה לכוד יחד עם חבריו לעבודה מזה מספר שבועות במכרה בצ'ילה. אתמול הוא קיבל בשורה מרגשת במיוחד, אבל בניגוד למה שתוכנן במשך חודשים, הוא לא יכול היה למהר לבית החולים. בתו הרכה נולדה במשקל תקין ובמזל טוב, אך הוא לא שם כדי לראות אותה.

אשתו של הכורה סופרת את הימים עד שתיפגש סוף סוף עם בעלה. בינתיים היא החליטה לקרוא לילדה אספרנזה - פירוש השם הוא "תקווה", ועבורה זהו סמל לתפילתה כי בעלה יפגוש את בתו במהרה כשהוא בריא ושלם.

"כולנו בסדר - אנחנו במקלט"

הכורים לכודים בעומק של כמעט 700 מטרים מתחת לפני האדמה לאחר שמכרה הזהב והנחושת בו עבדו קרס. הם בטוחים הכורים שנגזר גורלם ואיש למעלה לא יאמין שהצליחו לשרוד, אך בני המשפחה ואזרחי המדינה לא הפסיקו להאמין. כעבור 17 ימים ללא קשר עם העולם, מצא צוות החילוץ פתק קטן ועליו המילים "כולנו בסדר - אנחנו במקלט".

הממשלה בצ'ילה משתמשת במקדח מיוחד מסוג T-130, בו משתמשים בדרך כלל לחציבת בורות מים כדי לחלץ את הכורים שנלכדו במכרה בראשית אוגוסט. אך למרות כל המאמצים, הדרך לחילוץ המיוחל עוד ארוכה. "אני לא רוצה להבטיח מסגרת זמן, אך בתנאים אידיאליים זה יכול לקחת כחודשיים", אמרו גומרים העוסקים במאמצי החילוץ.

בינתיים מנסים הכורים לשמור על שגרה חיים מסוימת כדי להמשיך ולשרוד. הדאגה העיקרית כרגע היא ממצבם הנפשי של הלכודים, עקב השהייה הממושכת מתחת לאדמה. המחלצים אף העבירו לכורים כדורים נגד דיכאון כדי להיאבק בשעות ההמתנה הארוכות.