ארה"ב "צייצה" לטהרן להשיב עצורים

דובר משרד החוץ האמריקני שלח הודעה בטוויטר לנשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, וביקש ממנו להביא עימו לפגישותיו באו"ם, שני תרמילאים אמריקנים העצורים בטהרן למעלה משנה. אתמול שוחררה חברתם, שרה שורד

שרה שורד, תרמילאית אמריקנית, שנעצרה לפני יותר משנה באירן, שוחררה אתמול מהכלא בערבות של 500 אלף דולר. ארוסה של שורד וחבר נוסף עדיין עצורים בטהרן. פיליפ קרולי, דובר משרד החוץ האמריקני, שלח הודעה בטוויטר המבקשת מאחמדיניג'אד להביא עימו את העצורים לביקורו באו"ם שבוע הבא.

שורד, בת 29, ארוסה קאים שיין באואר וחברם ג'וש פטאל חצו בשוגג את הגבול בין עירק לאירן ביולי 2009 ושלושתם נעצרו בחשד לריגול. בארה"ב הפצירו בממשל בטהרן כי מדובר בתיירים תמימים אך ללא הועיל.

אתמול הודיע בית המשפט בטהרן כי הם מוכנים לשחרר את שורד בערבות של חצי מיליון דולר. משפחתה של העצורה הודיעה כי אין ביכולתה להשיג את סכום הכסף העצום, אך כעבור שעות ספורות הודיע התובע הכללי באירן כי הערבות הופקדה בבנק האירני במוסקאט שבעומן.

שורד הגיעה אמש לעומן שם נפגשה עם אימה ודודתה, אך חבריה נותרו מאחור בכלא האירני. בטהרן הודיעו כי אין שום כוונה לשחרר את הגברים העצורים אך בארה"ב לא בוחלים באמצעים. פיליפ קרולי, דובר משרד החוץ האמריקני, "צייץ" לנשיא אירן, מחמוד אחמדיניג'אד וביקש ממנו להביא עימו את העצורים לפגישותיו בניו יורק שבוע הבא.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק