מגדל אייפל פונה מחשש לפצצה

מידע שהגיע למשטרת פריז גרם לפינוי של מגדל אייפל והפארק הסובב אותו מתיירים ועובדים מחשש לפצצה שהוטמנה באזור, כך דווח בסוכנות הידיעות AFP. בסך הכל פונו 25,000 אנשים. בתום סריקות הוחלט לפתוח את האתר מבלי שנמצאה בו פצצה

מגדל האייפל בפריז (חדשות 2)

בהלה רבה נרשמה הערב בצרפת: משטרת פריז פינתה בשעות הערב את מגדל אייפל הניצב במרכז העיר בעקבות דיווח שהתקבל על הטמנת פצצה במקום. בנוסף, פונו המבקרים והעובדים שאיכלסו את הפארק הסמוך למגדל ואת תחנת הרכבת התחתית הסמוכה. לבסוף התברר כי אין אמת מאחורי ההודעה והאתר נפתח שוב לתנועה.

על פי הדיווח פונו בסך הכל כ-25,000 אלף אנשים מהמגדל ומהפארק. כוחות משטרה מיוחדים עורכים כעת סריקות במקום, בליווי כלבי גישוש, בניסיון לאמת את הדיווח. כל התיירים והעובדים שפונו מהמגדל הועברו סמוך לגדות נהר הסיין הסמוך, במרחק ביטחון מהמגדל.

ההודעה האנונימית התקבלה במשטרה בשעות הערב, סמוך לשעה 21:00 (שעון ישראל), דבר שהזעיק באופן מידי את השוטרים לאזור. עדיין לא ידוע מיהו המקור שעומד מאחורי הדיווח, ובמשטרה המקומית עדיין לא שללו כי מדובר בהודעת סרק.

דובר מטעם המשטרה המקומית מסר לכלי התקשורת שבמקום כי עדיין לא ידוע אם הדיווח התקבל כתוצאה משיחה שהתריעה על הטמנת פצצה או בעקבות חפץ חשוד שנמצא על המגדל.

לאור מרכזיותו של האייפל, קיימים נהלי בטיחות מחמירים ומדוקדקים לדיווחים מהסוג הזה, ובמשטרת פריז הבהירו כי הם לא מקלים ראש בהודעה הנוכחית, גם אם לבסוף יתברר כי אין פצצה באזור.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק