בגלל ההתחממות הגלובלית: 17 מיני בעלי חיים בסכנת הכחדה

מרכז מחקר אמריקני פרסם רשימה של 17 זנים של בעלי חיים העומדים בסכנת הכחדה בעקבות ההתחממות הגלובלית. בעלי החיים בקוטב הצפוני והדרומי נאלצים להתמודד עם תנאי מזג אוויר קיצוניים ולהילחם על חייהם כשהם נאבקים על מקומות מחייה ומזון

שועל הקוטב - בסכנת הכחדה (דיילי טלגראף)

דובי הקוטב לא לבד: דוח חדש מתריע כי 17 מינים של בעלי חיים נמצאים בסכנת הכחדה בשל הפשרת הקרחונים בקוטב הצפוני ובקוטב הדרומי של כדור הארץ.

המרכז האמריקני לשינויים ביולוגיים טוען שלא פחות מ-17 סוגים של בעלי חיים החיים בקטבים נמצאים בסכנת הכחדה. בין היתר נמצאים בסכנה, על פי הדוח: שועלי הקוטב, לווייתנים, כבשי המושק, ניבתנים, דובי הקוטב וארבעה זנים של כלבי ים, כולם נמצאים בסכנה.

שיאן וולף, החוקר הראשי העומד מאחורי הדוח, אמר כי דב הקוטב הוא הקורבן המוכר ביותר של שינויי האקלים בעולם, אך "אם לא נקטע את זיהום האוויר המעצים את אפקט החממה - עוד ועוד בעלי חיים יעמדו בסכנת הכחדה".

בעלי החיים נאבקים על מקום מחייה ומזון

"האוכלוסיות של זנים רבים בקטבים הצטמצמו לאחר שבעלי החיים מתו בעקבות הירידה בשטחי המחייה שלהם ובמקורות האוכל,", מסביר וולף, "בעלי החיים עומדים גם בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים, נדידה לא אופיינית של טורפים צפונה ומחלות שונות".

בארגון אף עוקבים בדאגה אחרי קידוחי הנפט המתבצעים באזורי הקטבים. המומחים מעריכים כי 8 מתוך 19 אוכלוסיות דובי הקוטב בעולם מצטמצמות כשהדובים נאבקים על מקומות המחייה ומזון. בינתיים, הדוביפ נאלצים לנדוד לאזורים מאוכלסים בהם הם יכולים לחטט בפחי האשפה ולהשיג מזון.

 רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק