ההחלמה המופלאה של הילד שלבו נדם

מעטים האנשים שחוזרים לחיים לאחר שעה שלמה ללא דופק, אבל זה בדיוק מה שקרה לילד גור אוטסון, בן פחות משנתיים מקולורדו, ארה"ב, שנפל לתוך בור השקייה מלא מים קפואים ולבו חדל לפעום למשך כמעט שעה. הרופאים נתנו לו פחות מאחוז אחד להחלים ללא פגיעה מוחית - אבל הילד הראה לכולם איך חוזרים לחיים

גור אוטסון. הילד שחזר מהכפור (טלגרף)

גור אוטסון, ילד בן 21 חודשים בלבד, היה ללא דופק במשך 50 עד 55 דקות לאחר שנפל לתוך בור השקייה ובו מים קפואים. הרופאים אמרו להוריו של הילד כי היה סיכוי של פחות מאחוז אחד לכך שלא תהיה פגיעה בלתי הפיכה במוחו של הילד, אבל כעת מתברר: הילד החלים בצורה מלאה ובאופן לא פחות ממופלא.

אוטסון הלך לאיבוד במהלך חופשה משפחתית, ונפל לתוך בור מלא במים קפואים עם הפנים מטה. הוא שהה בתוך המים הקפואים במשך קרוב ל-25 דקות, לפני שצוות המחלצים מצא אותו והחל בפעולות החייאה. לבו הקטן לא חזר לפעום במשך כחצי שעה של טיפול רפואי, במקום וגם בבית החולים בדנבר, קולורדו, אליו פונה במהירות.

הוריו של הילד, דייב ואמי אוטסון מהעיר לייקווד, אמרו כי לרופאים לא היה כל הסבר הגיוני באשר להתאוששות יוצאת הדופן של בנם והגדירו אותה "נס". אביו של הילד אמר כי "אם היו שואלים אותנו ביום הראשון של הטיפולים אם יש סיכוי שתוך 3 שבועות הוא ייצא מפה בהליכה – לא היינו מאמינים. אבל עכשיו הוא אותו ילד שהיה לפני התאונה".

ד"ר רוג'ר שרמן, רופא חדר המיון שטיפל בילד, סיפר כי הילד חייב את חייו למאמצי ההחייאה וכן ל"רפלקס הצלילה" – תופעה רפואית במסגרתה גופם של ילדים ותינוקות מתמודד עם מים קרים באמצעות האטת קצב הלב עד לכמעט אפס.

"יש פתגם ברפואת חירום שאומר: אתה לא מת עד שאתה חם", הסביר הרופא. "הילד הזה היה מקורר באופן קיצוני. במקרה שלו, הצלחנו להתניע את הלב שלו מחדש באמצעות אטרופין, ואז החלטנו לא לחמם אותו. לקח יומיים עד שהמערכת הנוירולוגית שלו חזרה לפעולה באופן מלא".