מדינות ערב לאו"ם: "לדון בגרעין הישראלי"

בדיוני מועצת הנגידים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שיחלו השבוע, מתכוונים נציגי מדינות ערב לשוב ולהעלות את נושא הגרעין הישראלי. העיתון "אל-חייאת" הלונדוני: המטרה - לכפות על ישראל פיקוח בנושא הגרעין. ארה"ב מנסה למנוע המהלך

מדינות ערב ידרשו: לדון בגרעין הישראלי. הכור בדימונה (רויטרס)

מדינות ערב מתכוונות להעלות לדיוני מועצת הנגידים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית את נושא מדיניות הגרעין של ישראל - כך מדווח הבוקר העיתון הלונדוני "אל-חייאת". על פי הדיווח, מספר מדינות ידרשו לכפות פיקוח על נושא הגרעין הישראלי כבר במהלך הדיונים בשבוע הקרוב.

מועצת הנגידים צפויה להתכנס ביום שני הקרוב, ולדון במשך שבועיים במספר נושאים. "מדינות ערב רוצים לרכז את תשומת הלב על ישראל, בניסיון להפיק תועלת מההישג הדיפלומטי שנרשם בשנה שעברה, כשהסוכנות קראה למדינה היהודית להצטרף לאמנה הבינ"ל למניעת הפצת נשק גרעיני", דיווח העיתון הלונדוני. מקורות דיפלומטיים באו"ם אמרו כי מדינות ערב יציגו נוסח הצעת החלטה דומה גם בדיונים השנה.

בנוסף, צופים גורמים דיפלומטיים כי מדינות ערב ינסו לנקוט במהלך, במטרה למשוך את תשומת הלב מהדיונים שצפויים לעסוק בגרעין האירני והסורי. מספר גורמים ציינו כי ארצות הברית מנסה למנוע את הניסיונות, בטענה כי "הם יפגעו במאמצים להשיג הסכמה כוללת בנושא הגרעין במזרח התיכון".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק