אירן: שריפת הקוראן היא "מזימה ציונית"

שר החוץ של אירן מאשים היום דווקא את ישראל בתכניות של כומר אמריקני לשרוף את ספר הקוראן הקדוש לאיסלאם, במחאה על בניית המסגד בגראונד זירו. "זו מלחמה שתוכננה ע"י ציונים", אמר מנושהר מותקי. אובמה קרא לכומר שלא לבצע את המעשה שמסעיר את העולם

שר החוץ של אירן, מנושהר מותקי, אומר היום כי התכניות בארה"ב להצית את ספר הקוראן הקדוש למוסלמים, הן "מלחמה" שתוכננה על ידי "הציונים", "בגלל כישלונותיהם במלחמות נגד המוסלמים".

"העולם לא היה חוזה בתקריות כאלו אם מעשים פוגעניים קודמים נגד האיסלאם היו זוכים למענה טוב יותר מממשלות המערב", הוסיף מותקי. "על האמריקנים להבטיח את זכויותיהם הבסיסיות של המוסלמים האמריקנים ולמנוע מעשים כאלו".

נשיא ארה"ב ברק אובמה גינה אף הוא לראשונה את יוזמתו של כומר מפלורידה להצית את הספר הקדוש - במחאה על בניית המסגד סמוך לאתר מגדלי התאומים, ה"גראונד זירו" במנהטן, ניו יורק.

"זה יעורר גיוס אדיר לאל-קעידה"

"הדבר עלול להצית אלימות רצינית במקומות כמו פקיסטן ואפגניסטן", אמר אובמה בהתייחסות ראשונה ליוזמה היותר משנויה במחלוקת. זה יכול להגביר את גיוסם של אנשים שיהיו מוכנים לפוצץ את עצמם בערים אמריקניות או אירופיות".

הוא הוסיף, "זה יעורר גיוס אדיר לאל-קעידה. אם הוא (הכומר) מקשיב, אני מקווה שהוא מבין שמה שהוא מציע לעשות מנוגד לחלוטין לערכים האמריקניים שלנו. שהמדינה הזו בנויה על רעיון החופש והסובלנות הדתית".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק