השוטר שתועד תוקף עצורה נשלח לכלא

פאמלה סומרסוויל נעצרה לפני כשנתיים בעיירה שקטה בבריטניה, רק מפני שישנה במכוניתה ולטענת השוטרים - סירבה לעבור בדיקת נשיפה. היא הובאה למעצר ומשם הכל הידרדר. בסרטון נראה השוטר שעצר אותה מתייחס אליה באלימות ברוטלית שבסופה היא מאבדת את ההכרה. היום החליט בית המשפט לשלוח את השוטר ל-6 חודשי מאסר

סוף לאלימות המשטרתית? שוטר אנגלי שנהג באלימות קשה כלפי אישה ותועד במצלמות האבטחה של בית המאסר, יישלח לשישה חודשי מאסר. סרטון הוידאו שבו נראה השוטר עורר סערה וזעם ברחבי העולם, ויש מי שטוענים כי מדובר בעונש קל מדי.

סמל מרק אנדרו בן ה-37 הורשע על ידי בית המשפט באנגליה בתקיפה ובגרימת נזק גוף ממשי. בסרטון הוא נראה נוהג באלימות כמעט בלתי נתפסת כלפי האישה. התמונות מתעדות אותו גורר את העצורה ומטיח את גופה ברצפת התא - עד שהיא מאבדת את הכרתה.

בסרטן מתועד היטב הרגע בו פאמלה סומרסוויל בת ה-57 מתעוררת בתא המעצר. היא מדממת בכבדות מפניה. מטושטשת וכואבת, עד שהיא מצליחה להרים את עצמה מהרצפה ולהתנודד ברחבי החדר. הדם נראה נוזל לרצפה. פאמלה לוחצת על האינטרקום וזועקת: "אני פצועה, בבקשה, בבקשה תעזרו לי".

נעצרה - כי ישנה במכונית

סומרסוויל נעצרה לאחר שבילתה את הלילה במכוניתה, בכביש צדדי בעיירה קטנה בבריטניה. לטענת המשטרה, היא נעצרה לאחר שסירבה לתת בדיקת נשיפה - דבר שהיא מכחישה בכל תוקף.

בסרטון ניתן גם לראות את השוטר גורר אותה על הרצפה, בדרך לחדר המעצר. "אני רק אישה רגילה, בגיל העמידה ובמעמד הביניים", אמרה סומרסוויל לאחר האירוע. "מה שקרה לי היה יוצא דופן, מבעית, ואיש לא צריך לקבל את היחס הזה, לא משנה מה הוא עשה".

התקרית האלימה אירעה בחודש יולי לפני שנתיים. הסרטון נחשף השבוע בבית המשפט, שם הורשע השוטר, הסמל מארק אנדרוז, בתקיפה. היום נגזר דינו והוא צפוי לרצות עונש מאסר של שישה חודשים.

 רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק