צפו: החלו החגיגות בקבר הרב באומן

לאחר שהתקבצו מכל רחבי תבל, החלו מאמיני הרב נחמן מברסלב את החגיגות המסורתיות בקברו שבאומן. עשרות אלפי החסידים שהתרכזו במקום לוקחים חלק בשמחה הכוללת שירה וריקודים במתחם הקבר. הבוקר פורסם כי חסידים מישראל נראו עולים על הטיסות לאומן מכוסים ברעלות לשם הצניעות

החגיגה השנתית באומן החלה: עשרות אלפי מאמינים הגיעו מכל קצוות תבל, לקחת חלק באירועים לציון 200 שנה לפטירתו של רבי נחמן מברסלב.

החסידים שהגיעו מישראל ומשאר מדינות העולם התקבצו בקברו של הרב והחלו בחגיגות המסורתיות, הכוללות שירים וריקודים העוסקים ברב ומורשתו.

הבוקר פורסם כי בנמל התעופה בן גוריון היה ניתן לראות אתמול בין האלפים הרבים גם כמה עשרות גברים שאת ראשם מכסה רעלה. אותם חסידים מחמירים סיפרו ל"ידיעות אחרונות" כי המטרה היא התגוננות מפני מראות לא צנועים כמו נשים חשופות, או נשים בכלל. מפני שלמען חלקם מטרת הנסיעה היא כפרה על התבוננות בנשים לא צנועות, דווקא במסע הזה לדבריהם יש להחמיר.

קמפיין צניעות

החסידים כיסו את כל ראשם באותן רעלות, השאירו פתח צר לעיניים, ומעל הרעלה, או הצעיף, הניחו כובע. אחרים השתמשו בכיסוי העיניים המחולק בטיסות וחלקם עברו את כל הדרך למטוס כשכובעיהם מסתירים את פניהם ומבטם מופנה לקרקע.

אחד מהנוסעים סיפר כי ה"טרנד" האחרון הוא חלק מקמפיין שקידמו רבנים מסוימים לקראת הנסיעה השנתית. בחודשים האחרונים אף נתלו שלטים בשכונות החרדיות בארץ, שהזהירו מפני פרסומות לא צפויות בקייב, אוקראינה, והמליצו להיזהר ממראות לא צנועים במדינה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק