גרמניה: מבצע לחיסול הניאו-נאצים

משרד הפנים הגרמני שיגר שוטרים בכל רחבי המדינה למשרדי "ארגון הסיוע למען אסירים פוליטים לאומיים ומשפחותיהם", ארגון הימין הקיצוני שמהווה מרכז לפעילות ניאו-נאצית במדינה. על פי שר הפנים, הארגון עובד בניגוד לחוקה הגרמנית. "איום לחברה הגרמנית", כינה את הארגון השר קלאוס דיטר פריטשה

אנשי התנועה הנאו-נאצית (the guardian)

כוח משטרה גרמני פשט על משרדי הארגון הניאו נאצי הגדול ביותר במדינה. במשרד הפנים הגרמני אמרו היום שהארגון פועל בניגוד לחוקה הגרמנית. המבצע רחב ההיקף החל הבוקר, בתשעה אזורים שונים ברחבי המדינה.

הארגון, "ארגון הסיוע למען אסירים פוליטים לאומיים ומשפחותיהם", מהווה מרכז עבור הלאומנים ואנשי התנועות הקיצוניות בגרמניה ובני משפחתם של בכירי הממשל הנאצי. קלאוס דיטר פריטשה, סגנו של שר הפנים, כינה את הארגון "איום לחברה הגרמנית". אנשי המערכת הפוליטית הגרמנית, גם אלו מהמפלגות הימניות בקשת הפוליטית, קראו כבר בעבר לחרם נגד התנועה.

"התנועה הזו מתכוונת לחזק את הדעות הלאומניות הגרמניות ולגייס תמיכה לדעות האלה בין התושבים", אמר פריטשה. "אני רוצה להוציא אותם מהמערכת הפוליטית בגרמניה, ושנגדיר אותם כארגון שפועל נגד המערכת".

"ארגון הסיוע", כפי שהם מכנים את עצמם, הוקם ב-1979. יש בו 600 חברים פעילים, ואת אנשיו ניתן למצוא לרוב בהפגנות ובאירועים של הימין הגרמני.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק