אגרות החוב הישנות מגרמניה שוות מיליונים?

שישה אזרחים אמריקנים שמחזיקים באגרות חוב של גרמניה, שנמכרו אחרי מלחמת העולם הראשונה, דורשים את הכסף. היום, אגרות החוב האלה שוות מאות מיליוני דולרים, אבל גרמניה - לא רוצה להחזיר

אגרות החוב הגרמניות (AP)

לפני יותר מ-80 שנה, מכרה גרמניה עשרות אלפי אגרות חוב למשקיעים אמריקנים, במאמץ לשקם את הכלכלה הגרמנית אחרי מלחמת העולם הראשונה. מאוחר יותר, השתמש אדולף היטלר בחלק מהכסף הזה כדי לבנות את מכונת המלחמה הנאצית שהחריבה את אירופה במלחמת העולם השנייה.

עכשיו, שישה אמריקנים שעדיין מחזיקים באגרות החוב הישנות, פונים לבית משפט כדי לנסות ולהכריח את גרמניה למלא את ההתחייבות מאז ולשלם את החוב. היום, לטענתם, שוות אגרות החוב מאות מיליוני דולרים.

החלטה בנושא עשויה לשנות את מערכת אגרות החוב  

גרמניה, שניסתה לדחות את התביעה, מתמודדת עכשיו עם החלטת בתי משפט בשיקגו ובמיאמי. אם התביעה תתממש, בית המשפט יכול להפקיע רכוש גרמני בארה"ב. אם המהלך ייכשל, עולם הכלכלה עלול לספוג מהלומה מפני שמערכת מכירת אגרות חוב לאומיות, תאבד את האמינות.

"הדרישה שלנו היא לא רק חוקית, היא תמנע התעלמות במקרים אחרים", אמר סאם דאבלין, אחד ממחזיקי אגרות החוב.

דובר השגרירות הגרמנית בוושינגטון, אנריקו בראנדט, אמר שאין שום בסיס בתביעה ושהחוק הגרמני הסדיר את תשלומי אגרות החוב בחוק מ-1953. לדבריו, אם מחזיקי אגרות החוב יצליחו לשכנע את מערכת המשפט הגרמנית, יהיה ניתן להגיע להסדר.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק