ה-CIA מזהיר מטרור יהודי תוצרת ארה"ב

אתר "וויקיליקס" ששם לעצמו למטרה לחשוף את מה שהממשל בארה"ב מנסה להסתיר, מפרסם היום מסמך של סוכנות הביון האמריקנית בו נכתב כי הטרור שמייצאת ארה"ב לא מסתכם רק בטרור איסלאמי. "יהודים אמריקניים תמכו והיו מעורבים באירועים אלימים נגד מי שנתפס כאויב ישראל", נכתב בדוח ה-CIA. כדוגמא הובא מקרה ברוך גולדשטיין

המסמך שנחשף ב"וויקיליקס" (wikileaks)

נזהרים, ולא רק מטרור איסלאמי: מסמך של סוכנות הביון האמריקנית CIA שנכתב בחודש פברואר ונחשף היום באתר האינטרנט "וויקיליקס", חושף כי הארגון מזהיר מיהודים אמריקניים שמממנים טרור יהודי בישראל.

כדוגמא, מובא בדוח הארגון טבח מערת המכפלה: "כמה יהודים אמריקניים תמכו ואף היו מעורבים באירועים אלימים נגד מי שנתפס כאויב ישראל".

"ב-1994, ברוך גולדשטיין, רופא יהודי-אמריקני מניו יורק, היגר לישראל, הצטרף לקבוצה הקיצונית 'כך' והרג 29 פלסטינים במהלך תפילותיהם במסגד בחברון", נכתב בדוח. "הדבר גרם לגל פיגועים באוטובוסים שבוצעו על ידי חמאס בתחילת 1995".

וגם: טרור אירי תוצרת ארה"ב

עוד סוג של ייצוא-טרור שאינו "מובן מאליו" שמובא במסמך שנחשף, הוא אמריקנים-איריים שמממנים ומסייעים למחתרות צפון-אירלנד.

בדוח נכתב כי "בניגוד לדעה הרווחת, הייצוא האמריקני של טרור או טרוריסטים הוא לא תופעה חדשה, וגם לא נקשר רק עם מוסלמים קיצוניים או אנשים מהמזרח התיכון, אפריקנים או מדרום אסיה".

"הדעה הזו נובעת מהאמונה האמריקנית שהחברה החופשית, הפתוחה והמעורבת שלנו מפחיתה את הפיתוי לקיצוניות ולטרור", נכתב עוד.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק