הכירו את האיש הנמוך בעולם

אדוארד הרננדז בן ה-24 מקולומביה מתנשא לגובה של 70.21 סנטימטרים בלבד והוכתר לתואר האיש הנמוך בעולם לאחר מותו של פינגפינג הסיני, שמת בחודש מרץ האחרון כשהוא נמוך מהרננדז ב-3 מילימטרים בלבד. אבל ימיו של הרננדז ספורים: נער נפאלי ממתין להגיע לגיל 18 - אז יקטוף ממנו את התואר בזכות גובה של 56 סנטימטרים

אין יותר נמוך מזה: אדוארד נינו הרננדז בן ה-24 מתנשא לגובה של 70.21 סנטימטרים בלבד, נתון שזיכה אותו בתואר האיש הנמוך בעולם. נציגי ספר השיאים של גינס הגיעו עד קולומביה, מקום הולדתו של הרננדז, כדי למדוד ולאשר: אדוארד הוא האיש הנמוך בעולם.

השיא הקודם שייך לגבר סיני שהיה גבוה ממנו בשלושה מילימטרים בלבד. חלקכם ודאי זוכר את פינגפינג - האיש הקטנטן מסין שהחזיק בתואר הזעיר, עד שמת בחודש מרץ האחרון.

מפליא לגלות שהשיאן הנוכחי הוא דווקא האח הגדול במשפחה של חמישה אחים. הוא חי עם משפחתו באחד הפרברים העניים של הבירה הקולומביאנית - בוגוטה. הוריו של אדוארד מעידים שמעולם לא חקרו את הסיבה שבגללה הוא כל כך נמוך. לדבריהם עד גיל שנתיים הוא צמח כרגיל, ומאז נשאר באותו גובה.

האח הקרוב ביותר לאדוארד פיזית הוא אחיו מיגל בן ה-11, שמתנשא לגובה של 93 סנטימטרים. גובהם של יתר האחים במשפחת הרננדז יותר מכפול בהשוואה לאח הנמוך, ומגיע לגובה של מטר ושישים ואפילו יותר.

אדוארד צפוי לאבד את התואר בעוד כחודשיים

אבל ימיו של אדוארדו כמחזיק השיא כנראה קצרים. בימים אלה גדל בנפאל האיום על אדוארד: קאגנדרה ת'אפה מגאר שיגיע לגיל 18 באוקטובר הקרוב. הוא מתנשא לגובה של 56 סנטימטרים בלבד, ומחזיק כעת בתואר בן העשרה הנמוך בעולם.

אז מה השאיפות של איש נמוך כל כך? אדוארד מעיד על עצמו שהוא אוהב לרקוד ומתפרנס בימים אלה מריקוד ומשירה. אבל חלומו הגדול הוא דווקא לקנות מכונית ולטייל בה ברחבי העולם. בזכות הפרסום שמגיע עם התואר החדש, הוא מקווה לרכוש מרצדס שהוא הרכב החביב עליו לו ולחברתו: פאני בת ה-18 - שמתנשאת לגובה של מטר וחמישים סנטימטרים.