מזל טוב: עברה טסט אחרי 960 ניסיונות

בגיל 69 קיבלה צ'ה סא-סון סוף סוף את רישיון הנהיגה. בדרך הספיקה הדרום קוריאנית העקשנית להכיר אישית את כל בוחני הנהיגה במדינה לא פחות מ-960 פעמים. "לא היה לנו אומץ להגיד לה לוותר", הסבירו מורי הנהיגה והציעו לקשישה המאושרת לחגוג בבית - ולא על הכביש

מי נתן לי רישיון? הנהגת החדשה, צ'ה סא-סון (news views)

אל תשכחו לאחל מזל טוב לצ'ה סא-סון ולקנות לה עץ ריחני: הדרום קוריאנית בת 69 זכתה לאחרונה סוף סוף ברישיון נהיגה - וזה לקח לה 960 טסטים בלבד.

הרומן הלא מוצלח של הנהגת החדשה, שבוודאי לא תשמחו לראות על הכביש, החל כבר לפני חמש שנים. בהתחלה נבחנה סא-סון חמש פעמים בשבוע, אך לאחר מכן נרגעה מעט עם האובססיה וניגשה לטסט "רק" פעמיים בשבוע - עד שלבסוף הגיע הרגע המיוחל.

"כולנו חיבקנו אותה והרגשנו שעול אדיר ירד מעלינו", שיחזר בשמחה אחד ממורי הנהיגה של סא-סון, שמשמעות שם משפחתה על פי השפה הקוריאנית הוא "כלי רכב".

"לא היה לנו אומץ להגיד לה להתייאש כי המשיכה להופיע לשיעורים", הוסיף המורה אך לא שכח להסתייג והציע שסא-סון תקבל בסיפוק את הרישיון ותחגוג אותו בביתה - ולאו דווקא ברחובות.

ואיך מימנה הגברת את כל השיעורים והמבחנים? מסתבר שבפעם ה-700 בה נבחנה (ונכשלה), החלה סא-סון לעניין את התקשורת המקומית וגם כמה כתבים בינלאומיים וחברות שזיהו את הפוטנציאל הרב בסיפורה. חברת הרכבת יונדאי-קיה הייתה הראשונה להרים את הכפפה ופתחה עם קבלת הרישיון בקמפיין נרחב במסגרתו התבקשו גולשים לשלוח ברכות לנהגת החדשה.

החברה, אגב, העניקה לנהגת הטרייה והאמיצה מכונית בשווי של כ-17 אלף דולר במתנה. כעת, היא גם מככבת בפרסומת טלוויזיה של החברה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק