מדהים: לוויתן ענק מזנק לעיני גולש בלב ים

כשאקסל אוהם, גולש גרמני שתפס גלים בדרום אפריקה התקרב לקבוצת לוויתני "בלן דרומי" ששיחקו במים, הוא בוודאי לא ציפה שאחד מהם ירצה לשחק דווקא איתו. היונק הימי ששוקל 40 טונות פשוט זינק מהמים לנגד עיניו של אוהם ושל הצלם הנדהם

הלווייתן מזנק מתוך המים (the sun)

גולש גלים המום תועד כשהוא צופה בהשתאות בלוויתן ענק במשקל 40 טונות בלב ים, מטרים ספורים ממנו, בחופיה המערביים של דרום אפריקה.

חובב הספורט הימי אקסל אוהם ראה קבוצת לוויתנים, מסוג "בלן דרומי", משחקים במי הים. הוא לקח את הגלשן שלו והתקרב כדי להסתכל במחזה יוצא הדופן.

אבל אקסל הגרמני בוודאי לא ציפה שאחת החיות הענקיות תעלה מולו ב"מופע" מדהים שכזה.

חברו של אקסל, מייקל פוליזה, שצילם את האירוע המרגש, אמר: "הלוויתן היה שמח לשתף פעולה".

סוף יולי: לוויתן תועד מזנק על יאכטה ומרסק אותה

תמונות מדהימות בהן נראה לוויתן ענק קופץ ונוחת בעוצמה על יאכטה בה שטו בני-זוג בחופי קייפטאון, הסעירו את העולם בסוף חודש יולי האחרון. רק במזל היו השניים בצידו השני של הסיפון וניצלו מנחת זרועו של היונק הענק.

ראלף מוטס בן 59 ופלומה וורנר בת 50, תכננו לצאת להפלגה שקטה ומהנה וכלל לא דמיינו לעצמם כיצד היא עתידה להסתיים. במהלך השיט פתאום הבחינו השניים בלוויתן שחור ענק מתרומם מהמים ומתרסק על סיפון היאכטה.

"זה באמת מדהים, אבל היה גם מאוד מפחיד", סיפרה וורנר והוסיפה: "הלוויתן היה בערך באותו גודל של הספינה". לדבריה, הם הבחינו בלוויתן עוד בזמן שהיה במים, אך הניחו שיעבור בשקט מתחת ליאכטה ולא שיחליט לזנק מהמים.

"היה לנו הרבה מזל ששרדנו את זה, מכיוון שמשקלו של הלוויתן היה פשוט עצום", משחזרת וורנר. לאחר שהתרסק היונק לתוך הספינה הוא פשוט החליק בחזרה לתוך המים, נמלט מהמקום והותיר את בני הזוג המומים. 

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק