צפו: נטלי פורטמן פותחת את פסטיבל ונציה

נטלי פורטמן והסרט "ברבור שחור" פתחו אמש את פסטיבל הסרטים של ונציה. פורטמן , חביבה מתמיד, הלהיבה גם את הצופים שליוו אותה על השטיח האדום. השופט שיעניק את הפרסים יהיה השנה הבמאי האמריקני טרנטינו

לישראל אמנם אין נציגות רשמית השנה בפסטיבל הסרטים של ונציה, "אריה הזהב", ה-67 במספר, אך המדינה בהחלט מוזכרת בו. השחקנית נטלי פורטמן, ישראלית לשעבר שהתגוררה בארץ ואף למדה באוניברסיטה העברית בירושלים, הייתה הכוכבת הראשית בטקס הפתיחה.

פורטמן מציגה באיטליה את הסרט "ברבור שחור", שעלילתו נוסבת סביב שתי בלרינות, צעירה ומבוגרת, שרבות ביניהן על הבכורה בתוך להקת ריקוד בניו יורק.

את הסרט ביים דארן ארונופסקי, האיש שאחראי ל"רקוואים לחלום". פורטמן שצעדה אמש על השטיח האדום, משכה את תשומת ליבם של הצופים והעיתונאים. עם חיוך כובש ושמלה אדומה, היא חילקה חתימות וצחקוקים לקהל שרצה עוד ועוד.

בשנה שעברה זכה הסרט הישראלי "לבנון" בפרס הסרט הטוב ביותר.

כבוד השופט טרנטינו

השנה בראש חבר השופטים עומד הבמאי האמריקני המוכשר שחתום על אין ספור להיטים, קוונטין טרנטינו, שמרגיש בוונציה כמו בבית.

עוד נציגות ישראלית מסוימת בוונציה היא הסרט "מיראל", שעוסק בילדה שגדלה במוסד לילדים יתומים במחנה פליטים באזור ירושלים בתקופה שלאחר מלחמת השחרור ב-1948. זו הפקה אמריקנית-איטלקית-ישראלית שצפויה לגרוף פרסים. עוד סרטים בולטים הם "אגרטל" הצרפתי ו"היכן שהוא" של סופיה קופולה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק