צפו: נחיתת האונס תועדה במצלמה

הטיסה של חברת התעופה "קוואנטאס" אמש מסן פרנסיסקו לאוסטרליה הפכה זמן קצר אחרי ההמראה לסיוט: אחד המנועים במטוס הבואינג החל לבעור, עד שנשרף כליל. למזלם של 250 הנוסעים ואנשי הצוות, זה הסתיים בשלום. כך זה נראה

הדרמה התחילה חצי שעה אחרי ההמראה מסן-פרנסיסקו בדרך לאוסטרליה: מטוס "בואינג" 477 של חברת "קוואנטאס" התחיל לרעוד, איבד גובה, נטה שמאלה ולכל נוסעי המטוס היה ברור שלא מדובר בכיס אוויר.

הטייסים הבינו מיד שהמנוע אבוד, וניסו להרגיע את הנוסעים המבוהלים. "אתם יכולים להיות בטוחים שאנחנו מאומנים להתמודד עם המצב", הם אמרו במערכת הכריזה במטוס. "במצב של שגרה אנחנו מתאמנים על זה בסימולטור".

יכול לנחות עם מנוע אחד במקום 4

אבל איך אפשר להירגע בגובה של 10,000 מטרים מעל האוקיינוס כשמבעד לחלונות רואים מנוע בוער? אחרי 20 דקות של חרדה הצליחו הטייסים לבצע את מה שהתאמנו עליו בסימולטור ולהשתלט על המנוע. הם שבו על עקבותיהם לסן פרנסיסקו - שם ביצעו נחיתת חירום.

רק אחרי שהמטוס נחת בשלום התברר היקף הנזק: מהמנוע נשאר רק חור גדול. "זו בוודאות התקלה הראשונה מהסוג הזה", אומר היום דיוויד אפשטיין, דובר חברת התעופה "קוואנטאס". מומחי תעופה טוענים כי מטוס "בואינג" 747 מסוגל לנחות גם עם מנוע אחד בלבד במקום ארבעה. ייתכן - אך מי היה רוצה להיות בטיסה שכזו?

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק