המורה בצרפת: רצו שאכחיש שואה

קתרין פדרזולי, מורה יהודייה מצרפת, הושעתה מביה"ס שבו לימדה למשך 4 חודשים כיוון שהשתמשה יותר מדי במילה "שואה" במהלך עבודתה. פרקליטתה: "מתנכלים לה כיוון שהיא יהודייה"

המורה קתרין פדרזולי ונטורה, מורה יהודייה מצרפת, הושעתה לארבעה חודשים ממקום עבודתה כיוון שהזכירה יותר מדי את נושא השואה בתכנית הלימודים. בראיון לגלי צה"ל, סיפרה ונטורה על היחס העוין שקיבלה מצד עובדים בבית הספר שבו עבדה, שהוביל בסופו של דבר להפסקת עבודתה.

"הנקודה המכריעה הייתה בחודש יוני, כשהמנהל הזמין מפקחים שירשמו דוח שמשמיץ אותי, כיוון שהזכרתי יותר מדי את המילה שואה במהלך הלימודים שלי". אמרה ונטורה בשיחה עם גלי צה"ל מצרפת. "אתמול קיבלתי מכתב השעייה מהדיקן בלי שום סיבה. מאחורי ההשעייה המקצועית יש סיפור שלם של הכחשת ההיסטוריה, כיוון שמונעים ממני להשתמש במילה 'שואה'".

"מתנכלים כיון שהיא יהודייה"

"חלק מעמיתי המורים שאלו אותי מתי תדברי על רצח העם בעזה, ואפשר לראות בקלות מי האנשים שמבקשים לערוך השוואה בין מה שקרה בשואה למה שמתרחש היום בעזה", ציינה פדרזולי בשיחת הטלפון עמה.

לטענת משרד החינוך בצרפת, פדרזולי הפרה את עיקרון החילוניות לאחר שלטענתו התמקדה באופן מוגזם בלימודי שואה ובסיורים למחנות הריכוז וההשמדה. לדברי הפקחים שכתבו את הודח נגדה היא השתמשה יותר מדי פעמים במילה שואה והמרידה את התלמידים בבית הספר.

כרגע היא נלחמת על זכותה לשוב וללמד בבית הספר שבו עבדה באמצעות פנייה שהגישה עורכת הדין שלה בסיוע הארגונים שתומכים בה, שמבקשים משר החינוך בצרפת להפוך את ההחלטה ולהחזיר לה את זכויותיה ללמד בבית הספר. לטענת עורכת דינה קתרין טאדיץ', מתנכלים לה רק בגלל שהיא יהודייה. "אם היה מדובר במורה נוצרייה, איש לא היה מאשים אותה בשטיפת מוח", טענה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק