צפו: הודית מניקה עגלה יתומה

צ'פאטי, מים, וחלב אם אנושית - זה התפריט של עגלה יתומה אחת במדינת רג'סטן בהודו. קות'י באי, "אמה" של העגלה, אימצה אותה לאחר שאמה הפרה מתה כשהיא הייתה בת 3 ימים בלבד. "לאחר שאמה מתה, החזקתי אותה בזרועותיי והינקתי אותה", מספרת באי. "בשבילי, אין הבדל בין עגל לבין תינוק"

הנקה נהייתה נושא בוער בקרב נשות העולם המערבי, כאשר חלק מהאמהות מכנות את המעשה "מוזר" וחלקן מאמינות שזה הדבר הבריא ביותר. אבל בשביל קות'י באי, אישה מהכפר קילצ'ו, הודו, ההחלטה להניק עגלה יתומה לאחר שאמה מתה, הייתה טבעית לחלוטין.

מאז מות אמה של העגל, כשהוא היה בן שלושה ימים בלבד, קות'י באי מניקה את החיה שלוש-ארבע פעמים ביום. נראה שגם לעגלה של באי, ההנקה יוצאת הדופן באה טבעי לגמרי. חוץ מחלב, היא גם שותה מים ואוכלת צ'פאטי - לחם הודי.

"לאחר שאמה מתה, החזקתי אותה בזרועותיי והינקתי אותה. טיפלתי בה בכך שנתתי לה מהחלב שלי. היא הייתה כל כך צעירה כשהפרה מתה. בשבילי, אין הבדל בין עגל לבין תינוק", אמרה באי בכפרה אשר במדינת רג'סטן, הודו.

באי הוסיפה, "אני מאכילה אותה שלוש או ארבע פעמים ביום, באותה כמות שתינוק צריך ביום. לפעמים אנו מאכילים אותה צ'פאטי, נותנים לה מים ולאט לאט היא תתרגל לזה". העגלה, כיום בת חודש וחצי, עוקבת אחרי "אמה" לכל מקום. באי שייכת לדת ההינדו, אשר מאמיניה מחשיבים את הפרה לחיה קדושה. "האלים יהיו מרוצים אם אגדל אותה", סיכמה באי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק