צ'ילה: מקדח חדש יזרז את חילוץ הכורים הלכודים

אחד ממנהלי חברת הכרייה המטפלת בחילוץ הכורים בצ'ילה מפיח תקווה ומודיע כי תכנית חלופית עשויה לקצר בחצי את תהליך חילוצם של 33 הכורים. מקדח חדש, שיפעל לצד המקדחים הפועלים היום, ייתכן ויסייע בזירוז התהליך - לחודשיים בלבד

הכורים בצ'ילה ממתינים לשחרורם (AP)

האם נראה את 33 הכורים הלכודים במכרה הפחם בצ'ילה משוחררים בקרוב? מהנדסי כרייה במדינה הודיעו הערב כי הצליחו לגבש תכנית שתאפשר את חילוץ הכורים, השוהים מתחת לאדמה כמעט חודש שלם, בחצי מהזמן עליו הודיעו תחילה.

רשת CNN דיווחה הערב כי מקדח מיוחד מסוג T-130, בה משתמשים בד"כ לחציבת בורות מים, היא שתסייע בקיצור הזמן המשמעותי בתהליך חילוץ הכורים. לדבריו של וולטר הררה, אחד ממנהלי חברת הכרייה בצ'ילה, הפועלת כדי לשחרר את הכורים, הודיע היום כי המקדח המיוחד ייכנס לשימוש כבר בשבוע הקרוב.

סרטון הווידאו: תודה על מאמצי החילוץ

הררה ניסה לשמור על קור רוח בהודעתו, אך בהחלט הפיח תקווה בקרב תושבי צ'ילה. "אני לא רוצה להבטיח מסגרת זמן, אך בתנאים אידיאליים זה יכול לקחת כחודשיים", אמר והוסיף כי ניתן להוציא לפועל את שתי תכניות החילוץ במקביל.

בינתיים, ממתינים הכורים לשחרורם. תחילה הודיעו להם כי יעברו כמעט ארבעה חודשים עד שישוחררו, ולאחר שהבינו את משמעות הדבר - פשוט ניסו לשמור על אופטימיות. שלשום הם שלחו הודעת וידאו בה הביעו תודה על מאמצי החילוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק