תיעוד: מסר מצולם מהכורים הלכודים בצ'ילה

הכורים הצ'יליאנים שנלכדו בעומק של 700 מטרים מתחת לפני האדמה כבר השלימו עם העובדה שהם הולכים לשהות עוד 3-4 חודשים עד שיחולצו. במסר מצולם ממעמקי האדמה הם שולחים את אהבתם לבני משפחותיהם ומציגים את התנאים שבהם יישהו בחודשים הקרובים עד שיחולצו. צפו בתיעוד

 

 

אי אפשר להישאר אדישים לסיפורם של הכורים בצ'ילה, שנלכדו במכרה בעומק של 700 מטרים מתחת לפני הקרקע. כשלושה שבועות לאחר שחשבו שהם מתים התגלה שהם בחיים, אלא שיעברו עוד שלושה עד ארבעה חודשים עד שיזכו לראות שוב אור יום.

 

 

בינתיים הם ממתינים בבטן האדמה, ניזונים ממשלוחים שמגיעים אליהם דרך צינור צר, ומבלים את זמנם בציפייה ליום שיחולצו ויראו שוב את בני משפחתם. עד כה הקשר עמם היה במכתבים בלבד, עד המסר המצולם שהגיע ממקום שהותם, ומתאר את התנאים הבלתי אפשריים שבהם הם שוהים בינתיים.

מלבד מזון, כוחות ההצלה העבירו לכורים תרופות נגד דיכאון וקלפי משחק, כדי להקל על שהותם במכרה החסום. מלבד החושך שבו הם שוהים, מדובר במקום חם מאוד. בקלטת נראים הכורים מיוזעים ומלוכלכים כשהם ללא חולצות. הם הציגו את המחילה החשוכה שבה הם מתגוררים וציינו כי למרות מצבם הרע, הם אסירי תודה על כך שהם בחיים ומודים לרשויות על המאמצים שעושים לחלצם. את הערכתם הביעו בשירת ההימנון של צ'ילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק