הגולגולת נכנסה לפריזר - האיש ניצל

קייל ג'ונסון עבר תאונת סקייטבורד קשה רק לפני חודשיים. הרופאים כמעט ולא נתנו לו סיכוי להחלים, אבל הליך רפואי סבוך במהלכו הסירו חלק מהגולגולת שלו ושמו אותה במקפיא הציל את חייו. בתום החלמה מדהימה אמר קייל: "לא אסע עוד על סקייטבורד, מעכשיו - רק סנואובורד"

קייל ג'ונסון, בחלק הראשון של הטיפול (the sun)

גבר שקיבל מכה כל כך חזקה בראשו, עד כדי כך שמוחו כמעט התפוצץ - החלים לחלוטין לאחר שהרופאים שמו את הגולגולת שלו במקפיא.

הצוות הרפואי נתן לקייל ג'ונסון סיכוי של 5% להישרדות, לאחר שהוא שבר את הגולגולת שלו ב-10 מקומות שונים בתאונת סקייטבורד. בן ה-25 שעט במורד גבעה תלולה, סמוך לביתו בסולט לייק סיטי, יוטה, ארה"ב, כשהוא נפל ישירות על ראשו.

הוא לא חבש קסדה בעת התאונה ומוחו, כך לפי הדוח הרפואי, התנפח למימדי ענק. הרופאים השאירו את ג'ונסון מורדם בבית החולים. אמו בקי ואביו ברוס, היו לצד מיטתו שבועות ארוכים.

ניתוח בסגנון "פרנקנשטיין"

במאמץ אחרון להצילו, תפרו הרופאים את שני צידי גולגלתו של קייל, כדי להפסיק את התנפחות מוחו, כפי שניתן לראות בתמונות. ההליך הרפואי הסבוך השאיר את קייל עם רצועה דקה של עצם במרכז ראשו, שהגנה על המוח.

הצוות הרפואי שם, פשוטו כמשמעו, את שארית גולגלתו של קייל במקפיא לשבועיים, וחיכה שהנפיחות במוחו תרד. בניתוח בסגנון "פרנקנשטיין", חייו של קייל ניצלו, כשהרופאים חיברו יחדיו את חלקי הגולגולת בעזרת פלאטות וברגים.

באורח פלא, חודשיים בלבד לאחר שעבר את התאונה הקשה, קייל כעת מתפקד ונמצא בדרך להחלמה מלאה. "אפשר להגיד שקצת איבדתי את הראש", אמר קייל. "מה שהמנתחים האלה עשו הציל את חיי. לא חשבתי שדבר כזה אפשרי בכלל. שמים אפונה במקפיא, לא גולגולת אנושית".

"לא אסע על סקייטבורד, רק סנואובורד מעכשיו"

קייל, כנראה, לא ממש לומד מטעויות. "אני לא חושב שאסע על סקייטבורד שוב, אבל אני לא יכול לחכות עד שאני אחזור לעשות סנואובורדינג. ברגע שהשלג יגיע, אני שם".

המנתח הנוירולוגי ד"ר בלייק וולינג, שביצע את הניתוח המסובך בראשו של קייל בבית החולים מק'קיי-די ביוטה, אמר שהיה זה נס שהוא שרד את התאונה. "כשלאנשים יש פציעות כאלו, יש סיכוי שתהיה להם נכות משמעותית בדיבור ובהליכה. אבל שורו וראו - קייל התעורר והאורות שלו נדלקו בחזרה בהדרגה".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק