מאות כלי עיקור התגלו בבית באושוויץ

"אחת התגליות הגדולות ביותר בשנים האחרונות" - כך מגדירים במוזיאון אושוויץ בפולין את גילויים של יותר מ-150 כלים גניקולוגיים וניתוחיים בבית בפאתי מחנה המוות הידוע לשמצה. על פי ההערכות, הכלים היו שייכים לקארל קלונברג, גניקולוג שביצע מאות ניסויי עיקור באסירות וגרם למותן

שלט "העבודה משחררת" בכניסה למחנה (AP)

יותר מ-150 כלים גניקולוגיים וניתוחיים בהם השתמשו במחנה המוות אושוויץ בתקופת השואה, התגלו לאחרונה בבית בפאתי העיר אושווינצ'ים, בה שכן המחנה, בדרום פולין.

"זו אחת התגליות הגדולות ביותר בשנים האחרונות", אמר ברטוץ ברטיצל, דובר מוזיאון אושוויץ. "הכול מעיד על כך שהגניקולוג קארל קלונברג השתמש בכלים הללו".

קלונברג, רופא וחבר אס.אס, ערך ניסויים במהלך מלחמת העולם השנייה בעיקור המוני של נשים. מאות נשים שהיו אסירות באושוויץ מתו בעקבות ניסויים פסאדו-רפואיים שערך קלונרג בגופן.

מת בכלא לאחר שנאסר

כשהצבא האדום הגיע לאזור בפולין הכבושה בו היה מחנה אושוויץ בינואר 1945, קלונברג הועבר למחנה הריכוז הידוע לשמצה, לנשים בלבד - רייבנסברוק, הסמוך לברלין, שם הוא המשיך בניסוייו המזוויעים.

כשנעצר על ידי הרוסים ב-1945, קלונברג נידון ל-25 שנות מאסר, לפני שנשלח למערב גרמניה ב-1955. הוא הואשם שם שוב, על בסיס תלונות שהגישו נגדו ניצולות. הוא מת בכלא, בשנת 1957.

כלי הניסויים של הגניקולוג הנאצי נמצאו בבית שהיה ממוקם באזור סגור מסביב למחנה אושוויץ בתקופת המלחמה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק