כך נראה בית הספר היקר בעולם

עוד שישה ימים עד לפתיחת שנת הלימודים אצלנו, התלמידים בישראל יכולים רק לחלום על בית ספר כמו זה שנראה בתמונות. בריכת שחייה, חדר אוכל מפואר, פריטי אומנות במסדרונות המוסד החינוכי החדש בלוס אנג'לס, שהקמתו עלתה יותר מחצי מיליארד דולר

ברוכים הבאים לבית הספר היקר ביותר בארה"ב, וכנראה גם בעולם. כ-4,000 תלמידים בני מזל מלוס אנג'לס מגילאי גן עד י"ב, יזכו החל מהחודש הבא ללכת לבית ספר שהקמתו עלתה לא פחות מ-578 מיליון דולרים.

התנאים - חמישה כוכבים. באמת חמישה כוכבים. מתחם בית הספר נבנה על חורבותיו של מלון אמבסדור שבו נרצח רוברט קנדי בשנת 1968, והוא כולל גנים, בית ספר יסודי, חטיבת ביניים ותיכון. וזה מה שרואים כשיוצאים מהכיתות: בריכה כמובן, אודיטוריום מהודר שיכול לארח אפילו את טקס האוסקר, וחדר האוכל הזה, שלא נראה בדיוק כמו הקיוסק שהיה לכם בתיכון.

הקמת בית הספר עלתה יותר מהקמת האצטדיון שנבנה בסין לקראת המשחקים האולימפיים ב-2008, שעלות הקמתו מוערכת בכחצי מיליארד דולר, והוא ציבורי לגמרי - כולם יכולים ללמוד בו.

החינוך בלוס אנג'לס סובל מקשיים כבר שנים

הפרויקט הראוותני הזה זוכה לביקורות רבות בארצות הברית, בעיקר על התקציב העצום שהייתה צריכה העירייה להוציא כדי להקים אותו, כאשר למחוז גרעון תקציבי של יותר כשש מאות מיליון דולר.

מערכת החינוך בלוס אנג'לס נמצאת כבר שנים בקשיים כלכליים ולימודיים. כ-3,000 מורים פוטרו במהלך השנתיים האחרונות, ואף נשקלה אפשרות לקצר את שנת הלימודים כדי לחסוך כסף, וגם ברמת ביצועי התלמידים המצב לא מעודד.

בלוס אנג 'לס יש את אחד משיעורי הנשירה מהלימודים הגבוהים באמריקה - כ-35% אחוזים מהתלמידים עוזבים, ועכשיו מגיע פרויקט הענק הזה, עם תג מחיר של יותר מחצי מיליארד דולר.

בתי ספר יוקרתיים, ראוותניים ויקרים הפכו לטרנד במערכת החינוך האמריקנית בשנים האחרונות, דבר שמצליח לעורר לא מעט סערות ציבוריות בארה"ב, בעיקר סביב השאלה, האם בתי ספר ברמת 5 כוכבים הופכים את הילדים לתלמידים מוצלחים יותר? שיעור אחד אפשר להניח שלא ילמדו כאן - איך לחסוך כסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק