המטיף נגד הומואים - יצא מהארון

מי ששימש כראש הוועדה הרפובליקנית בזמן כהונתו של הנשיא בוש הביע חרטה על דברים שאמר כנגד הקהילה ההומו-לסבית. "הלוואי והייתי במקום אחר כבר אז, באותו המקום בו אני עומד היום", אמר קן מלמן, שהודיע במפתיע על יציאתו מהארון

אחד בפה ואחד בלב: זה לא סוד שהמפלגה הרפובליקנית בארה"ב ידועה בעמדות הקשוחות שלה כנגד נישואים חד-מיניים, ואיש לא האמין כי מי מחברי המפלגה יעיז לעשות את הצעד ו"לצאת מהארון". אך בימים אלו ממש נכונה לנו הפתעה - כאשר בכיר לשעבר במפלגה הודיע קבל עם ועולם - "אני הומו".

מדובר בקן מלמן, שהביע בשנים 2005 - 2007 דעות המתנגדות להענקת זכויות לקהילה ההומו-לסבית, שעה שהוא היה אחד מחבריה. "הלוואי והייתי במקום אחר כבר אז. רציתי להרחיב את המפלגה ולבנות את האמון בה". מלמן הוסיף ואמר כי דווקא בעת ששימש בתפקיד הבכיר בממשל בוש, ראש הוועדה הרפובליקנית, היה צריך לפעול למען הרחבת זכויות הקהילה.

מי שחוגג את ההודעה המפתיעה, הם ראשי הקהילה בארה"ב. "אנו מקווים שהעובדה שקן מלמן הגיע לרמה כזו של כנות כלפי עצמו, יעודד עוד פוליטיקאים ומנהיגים לדחות קמפיינים נגד הקהילה". ראשי הקהילה הוסיפו בהודעה מטעמם: "מר מלמן עכשיו יכול לספר ולהעיד על הקמפיינים הללו - אלו קמפיינים ציניים שמיועדים להטעות את הציבור האמריקני".

למרות ההלם, עושה רושם כי ישנו אדם אחד שטען כבר בשנת 2006 כי מלמן הוא הומוסקסואל. מדובר באיש הטלוויזיה ביל מאהר, שאמר זאת לעיתונאי לארי קינג בזמן שהתראיין אצלו. אז למרות שמאהר ידע כבר בשנת 2006, למלמן לקח ארבע שנים לצאת מהארון ולהוכיח שלעולם לא מאוחר מדי.