חושבת שאת מושכת? תמדדי את עצמך

חוקרים טוענים כי מצאו את היחס "המושלם" בין חלקי גוף האישה - לפחות בעיני גברים. לדבריהם, זכרים נמשכים יותר לנשים שהיקף המותן שלהם שווה ל-70% מהיקף הירכיים. הסיבה: היא נחשבת בריאה ופורייה יותר

עומדת בדרישות. ג'סיקה אלבה (רויטרס)

מתמטיקה פתרה לא מעט בעיות מורכבות במהלך השנים, ועכשיו, כך לפחות טוענים חוקרים, היא יכולה אפילו לספק תשובה לשאלה המעניינת: מדוע נמשכים גברים לנשים בעלות מידות מסוימות?

החוקרים סבורים שהצליחו לפצח את התעלומה ואומרים כי נשים בעלות מבנה גוף דמוי שעון חול נחשבות לאטרקטיביות ביותר ואף נוקבים במספרים. לדבריהם, היחס המושלם בין המותן לירך עומד על 0.7. דהיינו, היקף המותניים האידיאלי שווה ל-70% מהיקף הירכיים. ההסבר שסיפקו החוקרים הוא כי אישה בעלת הפרופורציות הללו נתפסת כבריאה יותר ולכן פורייה יותר.

במהלך המחקר הוצגו בפני המשתתפים הזכרים תמונות של נשים בעלות מידות שונות. לאחר מכן הם התבקשו לדרג את הצילומים על פי מידת האטרקטיביות, כשבמקביל, באמצעות מצלמה מיוחדת, עקבו החוקרים אחר תנועת העיניים שלהם בעת בחינת התמונות.

מבטם של מרבית הגברים אומנם נמשך תחילה למחשוף האישה, אך כפי שהדגישו החוקרים, היה זה יחס הירך-מותן שהשפיע על בחירתם. "זה כנראה עניין ביולוגי", הסביר האנתרופולוג האוסטרלי ד"ר ברנבי דיקסון, מנהל המחקר. "גברים נמשכים לאישה שהם מרגישים שתביא להם יותר צאצאים בריאים. זה כלל לא משנה איזו מידה היא, אלא עניין של חלוקת השומן בגוף". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק