צפו: 40 אלף משתתפים בקרב עגבניות

יום חם בחודש אוגוסט בלב ספרד הביא איתו מראה לא שגרתי: עשרות אלפים עשו את דרכם לעיירה בונול, שם הם ידעו שממתין להם קרב אימתני בן שעה אחת. זו המלחמה הכי מלוכלכת בעולם, מלחמת העגבניות הגדולה בעולם

עשרות אלפי חובבי קטשופ מושבעים מכל רחבי העולם הגיעו לבונול שבספרד, שם חיכו להם לא פחות מ-100 טונות של עגבניות בפסטיבל הכי "מעיך" ואולי הכי מלוכלך בעולם - הטומטינה.

קרב הירקות הזה נמשך כשעה ומותיר את רחובותיה של בונול במראה שמזכיר יותר קרב אזרחים שותת דם. אבל בריח אי אפשר לטעות, ולפי הדיווחים שמתקבלים משם, כולנו צריכים לשמוח שהריח לא עובר מסך.

כמו בכל שנה ב-60 השנים האחרונות, מועצת העיר הביאה כמויות עצומות של עגבניות ומשכה אליהן 40 אלף תיירים שהצטרפו ל-9,000 תושבי העיירה בקרב השנתי כשהם לבושים, או יותר נכון, לא לבושים בהתאם.

רשמו ביומן: סוף חודש אוגוסט

על פי החשבונית של המועצה המקומית של בונול, מחיר הפסטיבל המטונף הזה עומד על 70 אלף יורו, שליש מהמחיר מיועד לקניית עגבניות. 220 שוטרים ואנשי הצלה מפוזרים ברחבי העיירה כדי לעזור במקרה של אסון.

מי שרוצה לקחת חלק בייצור הקטשופ ההמוני, למרבה הצער השנה זה כבר מאוחר. קרב המזון הזה נערך בכל יום רביעי אחרון של חודש אוגוסט. על פי אתר העיר - המסורת המוזרה החלה בקרב עגבניות בין שני ילדים בשנות ה-40 של המאה הקודמת. היום, יש לקרב אוהדים שמגיעים אליו דרך קבע מכל רחבי העולם.

רוצים לקבל עוד קטעי וידאו מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק