בבריטניה מלמדים: כך תזכו לפגוש חייזרים

במאמר שפורסם בכתב עת אסטרונומי ממליץ בכיר בסוכנות החלל הבריטית: כדי לאתר חיים תבוניים על כוכב אחר, יש לשדר אותות רדיו לחלל ולא להסתפק בבדיקה ביולוגית פשוטה שיכולה, לכל היותר, לאתר בקטריות. עם זאת, אומר החוקר, ניסיונות כאלה כבר נעשו בעבר ועדיין לא נוצר קשר עם חבר מכוכב אחר

איפה אתה, אי.טי? (חדשות 2)

רוצים לתקשר עם חייזרים? בסוכנות החלל הבריטית מגבשים לאחרונה שורה של כללים שיעזרו ליצור קשר עם חבר מעולם אחר כבר בקרוב מאוד - כך לפחות מקווים שם.

בשנים האחרונות פועלים בסוכנות החלל במספר דרכים על מנת לאתר מינים שונים של בקטריות וחיידקים על כוכבים מרוחקים, כאינדיקציה אפשרית לקיום חיים אינטליגנטים. עם זאת, כך טוען האסטרונום הבריטי סת' שושטק במאמר שפורסם באחד מכתבי העת של האסטרונאוטים, שיטות חיפוש ביולוגיות לא יביאו לתקשורת עם יצורים בעלי יכולת תבונית לתקשר.

לדברי שושטק, כדי להגדיל את הסיכוי ליצירת קשר עם חבר מכוכב אחר, יש למקד את המאמצים דווקא בשליחת גלי רדיו ואיתותים שונים. "הסיכוי שבאמצעות גלי רדיו נגיע לצורת חיים שיש לה תבונה, גדולה הרבה יותר, מאשר סתם להריץ סריקות ביולוגיות", כתב שושטק בכתב העת.

ההסבר לדבריו של חוקר האסטרונומיה הוא מאוד פשוט. "מערכת שמסוגלת לזהות איתותי רדיו תפתח בינה מלאכותית הרבה יותר מהר מאשר מערכת ביולוגית", כותב שושטק. עם זאת, למרות כל האופטימיות, אומר שושטק, ניסיונות ליצור קשר באמצעות גלי רדיו נעשים כל הזמן, אך עד כה - ללא הצלחה.

 רוצים לקבל עוד עדכונים על חברים מכוכבים אחרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק