7 בני ערובה נהרגו במהלך חטיפת האוטובוס

דרמה במנילה: שוטר לשעבר חטף אוטובוס בו נסעה קבוצת תיירים ולקח אותם כבני ערובה. החטופים, לפחות 15 תיירים מהונג קונג, נכלאו באוטובוס למשך יותר מ-10 שעות. החוטף חוסל וז התגלו באוטובוס 7 גופות. 9 חולצו בחיים

הדרמה בפיליפינים הגיעה לסיומה עם חיסולו של חוטף האוטובוס לאחר למעלה מעשר שעות: שוטר לשעבר החזיק נוסעי אוטובוס שלם בני ערובה בבירה מנילה. לאחר שעות של מעקב אחר החוטף, ניסו כוחות הביטחון במנילה להשתלט על האוטבוס ולבסוף הצליחו לחסל את החוטף. כאן בערוץ החדשות באינטרנט העברנו בשידור חי את התמונות הדרמטיות מזירת האירוע.

למרות התקוות לסוף טוב, לאחר חיסולו של החוטף וכניסת השוטרים לאוטובוס, התברר כי בפנים ישנן שבע גופות של בני ערובה שנורו במהלך האירוע המתמשך. תשעה בני ערובה יצאו כשהם בחיים, אך פצועים ומזועזעים.

מוקדם יותר אמר החוטף רונלדו מנדוזה: "אני יכול לראות את צוותי המלחמה בטרור סביבי מתקבצים". עוד אמר, כי "אני יודע שהם עומדים להרוג אותי, ואני קורא להם לעזוב מפני שאני אעשה את אותו הדבר כאן".

פוטר בשל פרשיות שחיתות וסמים

האיש, מצויד ברובה סער, פוטר לאחרונה מעבודתו בשל פרשיות שחיתות וסמים, והוא דורש לחזור לשירות כתנאי לשחרור בני הערובה. בפיליפינים דיווחו כי האוטובוס נחטף כשעליו עשרים בני אדם בהם גם ילדים , כולם כנראה - תיירים. עד לחיסולו שוחררו מהאוטובוס על פי הדיווחים, שבעה מיושביו, בהם שלושה ילדים.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה בעיריית מנילה בירת הפיליפינים, נאמר כי תשעה בני ערובה שוחררו בחיים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק