תופעה: עכברושים בגודל של חתול

מה אוכלים העכברושים בעיר פורטסמות' באנגליה? ללוכד העכברושים המקומי הייתה עבודה קשה ביותר: ללכוד עכברוש בגודל של כ-60 ס"מ. לבסוף הוא הצליח ולא שכח להצטלם ליד השלל. "זה מדהים, מעולם לא ראיתי עכברוש בגודל חתול - זה נראה כאילו הוא לקח סטרואידים", סיפר. הסאן מדווח: עכברושי הענק הפכו לתופעה בבריטניה

העכברוש העצום והלוכד המאושר (the sun)

מרבית בני האדם לא ששים להיתקל בעכברושים שמסתובבים להם בבית. אך מה יעשה אדם שנתקל בעכברוש עצום בגודל של 60 ס"מ? במקרה הזה מלכודת פשוטה עם פרוסת גבינה צהובה לא עזרה גם ללוכד העכברושים המקצועי ביותר בעיר פורטסמות' שבאנגליה, והוא נאלץ לבנות מלכודת מיוחדת על מנת ללכוד אותו.

"הוא שקל יותר משקית גדולה של סוכר", תיאר לי מרשפילד את לכידת העכברוש, שחי מתחת לרצפות באחת מהטירות בעיר. "אני כבר למעלה מעשור עוסק בתחום - מעולם לא נתקלתי באתגר שכזה, הוא היה בגודל של חתול!", סיפר בהתרגשות.

זו לא הפעם הראשונה שמרשפילד לכד עכברוש גדול מהרגיל. לדבריו, לעיתים נדירות העכברוש החום, שהוא הזן השכיח ביותר בקרב העכברושים, יכול לגדול לגודל שהוא מעבר למאפיינים הרגילים שלו, ועדיין הגודל אליו הגיע העכברוש אותו לכד הוא מאוד לא שגרתי. "זה נראה כאילו העכברושים הללו לקחו כמות אדירה של סטרואידים", סיכם.

בשבועות האחרונים מכירת מלכודות ורעל עכברושים זינקה בבריטניה והסאן מדווח כי עכברושי הענק הפכו לתופעה של ממש בממלכה המאוחדת.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק