רוסיה מתאסלמת? נשים ללא כיסוי ראש מותקפות

בקרמלין צופים בחשש לעבר חבל צ'צ'ניה ברוסיה, שם מתגבר האיסלאם הקיצוני ואיתו האלימות: נשים רבות מהאזור מדווחות כי כנופיות של גברים בלבוש מוסלמי מסורתי תוקפים אותן כי הן לא עוטות רעלה בחודש הרמאדן

מודאגים מהתאסלמות צ'צ'ניה (AP)

נשים רבות במחוז צ'צ'ניה הבעייתי ברוסיה מדווחות שהן מוטרדות ומותקפות, גם פיזית, על ידי כנופיות גברים מפני שהן לא מכסות את ראשן בצעיף במהלך חודש הרמאדן, שחל כעת.

על רקע התפשטות האיסלאם הקיצוני, רבים ברוסיה חוששים שהדבר עלול לעורר התבדלות של החבל הצ'צ'ני בצפון הקווקז. הקרמלין רואה בדאגה כיצד חוקי השרעייה (החוק האיסלאמי) עולים על החוק הרוסי.

תושבים ועדי ראייה דיווחו לסוכנות הידיעות "רויטרס" שגברים מזוקנים בשמלות אסלאמיות מסורתיות פושטים על הרחובות ברגל ובמכוניות מאז תחילת הרמאדן, ב-11 באוגוסט, ודורשים מנשים חשופות ראש לעטות על ראשן רעלה.

משתמשים גם ברובים אוטומטיים

"שני גברים ניגשו אליי, אחד ממשמש בעצבנות חרוז תפילה, ואמרו שזה לא יאה שראשי חשוף במהלך הרמאדן", סיפרה מארקה אטבאייבה, בת 38, בבירה הצ'צ'נית גרונזי. "הם מאוד הפחידו אותי".

לפי ההערכות, הגברים כבר התקיפו מאות נשים. אטבאייבה סיפרה גם כי היא ראתה חבורת גברים עם רובים אוטומטיים, מאיימים על נשים חשופות ראש. אישה אחרת אמרה לרויטרס שהיא הוכתה בפרצופה על ידי איש בבגד מוסלמי מסורתי, לאחר שסירבה לעטות צעיף שנתן לה.

המעשים האחרונים הגיעו לאחר פסיקה קיצונית שהתקבלה מוקדם יותר השבוע על ידי המנהיג הרוחני של צ'צ'ניה, לסגור את כל בתי הקפה עד לסיום הרמאדן. בחודש יוני נרשמו באזור מספר מקרים של ירי כדורי צבע לעבר נשים חשופות ראש.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק