"כוננות גבוהה באירן מחשש לתקיפה"

האם תקיפה אמריקנית תעצור את הפעלת הכור הגרעיני האירני בבושהר שצפויה להתחיל מחר? סוכנות הידיעות האירנית מדווחת שאירן נערכת לתקיפה מצד ארה"ב בעקבות התבטאותו של הגנרל מולן על הדרכים למנוע גרעין אירני. על פי הדיווחים משמרות המהפכה העלו את הכוננות והם נערכים לכניסת כוחות אמריקנים למדינה

תקיפה אמריקנית באירן? (חדשות 2)

התבטאות חריפה של גנרל בצבא ארצות הברית בתגובה לכוונה על הפעלת הכור האירני בבושהר מחר, הביאה לכוננות גבוהה באירן מחשש לתקיפה, כך דיווחה אמש סוכנות הידיעות האירנית "פארס".

על פי הדיווח, משמרות המהפכה באיראן העלו את הכוננות לרמה הגבוהה ביותר מחשש לתקיפה של ארצות הברית באירן. "בהסתמך על היכולות הצבאיות החזקות וחומר מודיעיני שנאסף בסמוך לגבולות המדינה, משמרות המהפכה מוכנות להתמודד באופן מלא עם כל איום אפשרי", אמר בכיר במשמרות המהפכה.

הדיווח מגיע לאחר שהאדמירל האמריקני מייק מולן אמר מוקדם יותר החודש כי ארה"ב מוכנה לתקוף את אירן אם היא תגיע למסקנה שזו הדרך היחידה לעצור את טהרן מלהגיע לפצצת אטום. באותה נשימה הזהיר מולן כי קשה מאוד לחזות את השלכותיה של תקיפה כזו, וכי הדבר יכול לערער את ביטחון העולם.

אירן אמורה להפעיל מחר את הכור הגרעיני בבושהר, יחד עם רוסיה, אולם היא הדגישה פעמים רבות כי מדובר בכור גרעיני למטרות שלום. לעומת זאת, במערב מאשימים את אירן בחתירה להשגת נשק גרעיני. היום דיווח העיתון "ניו יורק טיימס", כי הממשל האמריקני שכנע את ישראל שתיקח לפחות שנה עד שאירן תגיע לנשק גרעיני.