הבית הלבן: אובמה הוא נוצרי מאמין

יועצי אובמה מיהרו להגיב על תוצאות הסקר שקבע כי 1 מתוך 5 אמריקנים מאמינים כי הנשיא אובמה הוא מוסלמי והכריזו: "הנשיא הוא נוצרי מאמין". הסיבה למחשבה השגויה הזו לטענתם נעוצה בעובדה "שהציבור לא קורא הרבה חדשות לגבי דתו של הנשיא". אז אובמה, נתראה בתפילה ביום ראשון ?

אומבה. נוצרי אדוק ומאמין (חדשות 2)

לא לדאוג, הנשיא הוא נוצרי אדוק ומאמין, לפחות על פי הודעת הבית הלבן מאמש. בעקבות הסקר שפורסם לאחרונה ושתוצאותיו הראו שאחד מכל חמישה אמריקנים מאמין שנשיא ארה"ב הוא מוסלמי, פירסם הלילה הבית הלבן הודעה בה נאמר כי אובמה הוא "נוצרי המתפלל מדי יום".

בסקר על חיים דתיים וציבוריים של מכון מחקר אמריקני עלה כי כמעט עשרים אחוז מאמינים כי אובמה מוסלמי. מדובר בעלייה של שבעה אחוזים לעומת הסקר הקודם במרץ אשתקד. 43 אחוז מהמשיבים הודו כי אינם יודעים מה דתו של הנשיא, וזהו זינוק של תשעה אחוזים מהסקר בשנה שעבר. הבית הלבן יכול להיות מודאג מהנתון הבא כי רק 34 אחוז בלבד שנשאלו על דתו של הנשיא, ציינו כי שהיא הנצרות.

דן ברטון, דוברו של אובמה הוסיף בשיחה עם עיתונאים כי הטעות הנפוצה בציבור האמריקני בנוגע לאמונתו של הנשיא נעוצה בעובדה שאובמה עוסק בעיקר בכלכלה ובמלחמות בעיראק ובאפגניסטן וגם בעובדה שהציבור "לא קורא הרבה חדשות לגבי דתו של הנשיא". ברטון סיים את דבריו כשאמר: "ברור שהנשיא נוצרי. הוא מתפלל כל יום".

עוד סיבה אפשרית להנחה של הציבור כי הנשיא מוסלמי היא העובדה שבניגוד לנשיאים קודמים בעבר, אובמה מיעט להשתתף בטקסים דתיים. בואו נקווה כי להבא יחגוג הנשיא את חג ההודיה הבא עם משפחתו לעיני המצלמות, ובכך, לשים אולי את הספקולציות מאחור.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק